W Tarnobrzegu

„Prymasówka“ mierzy wysoko. Współpracuje ze Szkołą Orląt

„Prymasówka“ mierzy wysoko. Współpracuje ze Szkołą Orląt

Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 w Tarnobrzegu szczyci się tym, że jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w kraju rozpoczyna współpracę  z  Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.

Na mocy umowy zawartej 1 grudnia  uczelnia patronuje nad przeprowadzanym w „Prymasówce“ eksperymentem pedagogicznym, jakim jest utworzenie i wprowadzenie nowego kierunku kształcenia: technik obsługi pasażerów w przewozach powietrznych, lądowych i morskich. Umożliwi też absolwentom ZSP nr 1 studiowanie na dęblińskiej uczelni i zdobycie zawodu.

deblin-1

Dyrektor tarnobrzeskiej szkoły Marcin Pilarski podkreśla, że jego marzeniem było podpisanie umowy o współpracy ze słynną Szkołą Orląt. Twierdzi, że jego placówka sprosta wyzwaniu stworzenia nowego kierunku kształcenia, a całe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

Dyrekcja szkoły przypomina, że wcześniej „Prymasówka” podjęła także współpracę  z Polską Żeglugą Bałtycką SA w Kołobrzegu, dzięki czemu jej uczniowie będą odbywać praktyki na statkach eksploatowanych pod znakiem Polferries.

deblin-3

Szkoła rozpoczęła również korespondencję dotyczącą nawiązania współpracy z przedstawicielami linii lotniczych jak arabskie Emirates Airlines, australijskie Qantas, amerykańskie United Airlines czy skandynawskie SAS Scandinavian. Prowadzi też negocjacje z międzynarodowym stowarzyszeniem stewardess – Association of Flight Attendants z siedzibą w Waszyngtonie.

ww

Fot. Archiwum szkoły. Umowę podpisali dyrektor ZSP1 dr Marcin Pilarski i rektor komendant WSOSP gen bryg.pil. dr Piotr Krawczyk.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021