W Tarnobrzegu

„Prymasówka“ mierzy wysoko. Współpracuje ze Szkołą Orląt

„Prymasówka“ mierzy wysoko. Współpracuje ze Szkołą Orląt

Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 w Tarnobrzegu szczyci się tym, że jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w kraju rozpoczyna współpracę  z  Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.

Na mocy umowy zawartej 1 grudnia  uczelnia patronuje nad przeprowadzanym w „Prymasówce“ eksperymentem pedagogicznym, jakim jest utworzenie i wprowadzenie nowego kierunku kształcenia: technik obsługi pasażerów w przewozach powietrznych, lądowych i morskich. Umożliwi też absolwentom ZSP nr 1 studiowanie na dęblińskiej uczelni i zdobycie zawodu.

deblin-1

Dyrektor tarnobrzeskiej szkoły Marcin Pilarski podkreśla, że jego marzeniem było podpisanie umowy o współpracy ze słynną Szkołą Orląt. Twierdzi, że jego placówka sprosta wyzwaniu stworzenia nowego kierunku kształcenia, a całe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

Dyrekcja szkoły przypomina, że wcześniej “Prymasówka” podjęła także współpracę  z Polską Żeglugą Bałtycką SA w Kołobrzegu, dzięki czemu jej uczniowie będą odbywać praktyki na statkach eksploatowanych pod znakiem Polferries.

deblin-3

Szkoła rozpoczęła również korespondencję dotyczącą nawiązania współpracy z przedstawicielami linii lotniczych jak arabskie Emirates Airlines, australijskie Qantas, amerykańskie United Airlines czy skandynawskie SAS Scandinavian. Prowadzi też negocjacje z międzynarodowym stowarzyszeniem stewardess – Association of Flight Attendants z siedzibą w Waszyngtonie.

ww

Fot. Archiwum szkoły. Umowę podpisali dyrektor ZSP1 dr Marcin Pilarski i rektor komendant WSOSP gen bryg.pil. dr Piotr Krawczyk.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Planowane jest kolejne odkomarzanie w Tarnobrzegu

rta24.eu27 września 2021

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021