W Tarnobrzegu

„Prymasówka“ mierzy wysoko. Współpracuje ze Szkołą Orląt

„Prymasówka“ mierzy wysoko. Współpracuje ze Szkołą Orląt

Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 w Tarnobrzegu szczyci się tym, że jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w kraju rozpoczyna współpracę  z  Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.

Na mocy umowy zawartej 1 grudnia  uczelnia patronuje nad przeprowadzanym w „Prymasówce“ eksperymentem pedagogicznym, jakim jest utworzenie i wprowadzenie nowego kierunku kształcenia: technik obsługi pasażerów w przewozach powietrznych, lądowych i morskich. Umożliwi też absolwentom ZSP nr 1 studiowanie na dęblińskiej uczelni i zdobycie zawodu.

deblin-1

Dyrektor tarnobrzeskiej szkoły Marcin Pilarski podkreśla, że jego marzeniem było podpisanie umowy o współpracy ze słynną Szkołą Orląt. Twierdzi, że jego placówka sprosta wyzwaniu stworzenia nowego kierunku kształcenia, a całe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

Dyrekcja szkoły przypomina, że wcześniej “Prymasówka” podjęła także współpracę  z Polską Żeglugą Bałtycką SA w Kołobrzegu, dzięki czemu jej uczniowie będą odbywać praktyki na statkach eksploatowanych pod znakiem Polferries.

deblin-3

Szkoła rozpoczęła również korespondencję dotyczącą nawiązania współpracy z przedstawicielami linii lotniczych jak arabskie Emirates Airlines, australijskie Qantas, amerykańskie United Airlines czy skandynawskie SAS Scandinavian. Prowadzi też negocjacje z międzynarodowym stowarzyszeniem stewardess – Association of Flight Attendants z siedzibą w Waszyngtonie.

ww

Fot. Archiwum szkoły. Umowę podpisali dyrektor ZSP1 dr Marcin Pilarski i rektor komendant WSOSP gen bryg.pil. dr Piotr Krawczyk.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Przywrócone odwiedziny w tarnobrzeskim szpitalu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zniesione czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu urzędu

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Premier Gliński odwiedził TDK

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021