W Tarnobrzegu

Przedsiębiorcy: Od 25 lat apelujemy o remont tej drogi

Przedsiębiorcy: Od 25 lat apelujemy o remont tej drogi

Wydawałoby się, że ulica Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnobrzegu to cenna dla samorządu droga, bo mieści się przy niej kilkanaście firm płacących podatki i dających zatrudnienie. Tymczasem to zasadzka dla kierowców i niechlubna wizytówka miasta.

1-_DSC0012

1-_DSC0045

Od ćwierć wieku nic się tutaj nie zmieniło. To skandal

Drogi o długości 1300 metrów zbudowanej z betonowych płyt, pełnej dziur i kałuż wstydzą się przedsiębiorcy przed swoimi kontrahentami i klientami, których przyjeżdża tu mnóstwo. Zaś kierowcy aut dostawczych muszą się liczyć z ciągłymi naprawami. Jeden z właścicieli firm przypomina, że rozpoczął działalność pod tym adresem w 1991 roku i od tamtej pory nie zmieniło się nic. Mimo wielokrotnych monitów o poprawę stanu nawierzchni.

– Przy tej drodze mieści się wiele firm płacących podatki, tworzących miejsca pracy. Jak można tego nie widzieć i nie ułatwiać nam warunków do działalności. Dlaczego ta droga od ćwierć wieku jest tak dużym problemem ? – pytają. Skandalem nazywają fakt, że zaplanowany na ten rok pierwszy etap remontu drogi wypadł z miejskiego budżetu. Radni przesunęli wówczas środki na remont krytej pływalni i jednostek oświatowych, bo miasto przyjęło inną strategię. W ubiegłym roku prezydent wyjaśniał, że nie chce, by droga remontowana była tylko częściowo ponieważ ma być łącznikiem z planowaną obwodnicą. Obiecywał, że jeśli droga obwodowa powstanie ul. Marii Skłodowskiej-Curie doczeka się lepszego wyglądu.

1-_DSC0021

1-_DSC0028

Wiecznie przekładają remont. To wola polityczna?

Przedsiębiorcy niecierpliwie pytają, kiedy to nastąpi i przypominają o potrzebie remontu. Ostatni wniosek w tej sprawie trafił do urzędu w kwietniu. – Odpowiedziałem, że momencie budowy obwodnicy prace tam ruszą. Zobaczymy, w którym miejscu nastąpi włączenie drogi do przebiegu obwodnicy, żeby ulicy Marii Skłodowskiej-Curie dwukrotnie nie przerabiać. Póki co, możemy poprawić stan nawierzchni z pieniędzy na bieżące utrzymanie dróg – mówi nam wiceprezydent Wojciech Brzezowski.

Są tacy, którzy przyczyny wiecznie przekładanego remontu drogi sprowadzają do woli politycznej. Jednak zastanawiające jest to, że w Tarnobrzegu zmieniały się ekipy rządzące, a z inwestycją na Marii Curie Skłodowskiej zawsze było im nie po drodze. – Cóż, może dlatego, że tutaj nie mieszka zbyt wielu wyborców – złośliwie komentują przedsiębiorczy tarnobrzeżanie.

1-_DSC0030

1-_DSC0051

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021