W Tarnobrzegu

Przedsiębiorcy: Od 25 lat apelujemy o remont tej drogi

Przedsiębiorcy: Od 25 lat apelujemy o remont tej drogi

Wydawałoby się, że ulica Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnobrzegu to cenna dla samorządu droga, bo mieści się przy niej kilkanaście firm płacących podatki i dających zatrudnienie. Tymczasem to zasadzka dla kierowców i niechlubna wizytówka miasta.

1-_DSC0012

1-_DSC0045

Od ćwierć wieku nic się tutaj nie zmieniło. To skandal

Drogi o długości 1300 metrów zbudowanej z betonowych płyt, pełnej dziur i kałuż wstydzą się przedsiębiorcy przed swoimi kontrahentami i klientami, których przyjeżdża tu mnóstwo. Zaś kierowcy aut dostawczych muszą się liczyć z ciągłymi naprawami. Jeden z właścicieli firm przypomina, że rozpoczął działalność pod tym adresem w 1991 roku i od tamtej pory nie zmieniło się nic. Mimo wielokrotnych monitów o poprawę stanu nawierzchni.

– Przy tej drodze mieści się wiele firm płacących podatki, tworzących miejsca pracy. Jak można tego nie widzieć i nie ułatwiać nam warunków do działalności. Dlaczego ta droga od ćwierć wieku jest tak dużym problemem ? – pytają. Skandalem nazywają fakt, że zaplanowany na ten rok pierwszy etap remontu drogi wypadł z miejskiego budżetu. Radni przesunęli wówczas środki na remont krytej pływalni i jednostek oświatowych, bo miasto przyjęło inną strategię. W ubiegłym roku prezydent wyjaśniał, że nie chce, by droga remontowana była tylko częściowo ponieważ ma być łącznikiem z planowaną obwodnicą. Obiecywał, że jeśli droga obwodowa powstanie ul. Marii Skłodowskiej-Curie doczeka się lepszego wyglądu.

1-_DSC0021

1-_DSC0028

Wiecznie przekładają remont. To wola polityczna?

Przedsiębiorcy niecierpliwie pytają, kiedy to nastąpi i przypominają o potrzebie remontu. Ostatni wniosek w tej sprawie trafił do urzędu w kwietniu. – Odpowiedziałem, że momencie budowy obwodnicy prace tam ruszą. Zobaczymy, w którym miejscu nastąpi włączenie drogi do przebiegu obwodnicy, żeby ulicy Marii Skłodowskiej-Curie dwukrotnie nie przerabiać. Póki co, możemy poprawić stan nawierzchni z pieniędzy na bieżące utrzymanie dróg – mówi nam wiceprezydent Wojciech Brzezowski.

Są tacy, którzy przyczyny wiecznie przekładanego remontu drogi sprowadzają do woli politycznej. Jednak zastanawiające jest to, że w Tarnobrzegu zmieniały się ekipy rządzące, a z inwestycją na Marii Curie Skłodowskiej zawsze było im nie po drodze. – Cóż, może dlatego, że tutaj nie mieszka zbyt wielu wyborców – złośliwie komentują przedsiębiorczy tarnobrzeżanie.

1-_DSC0030

1-_DSC0051

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oddano do użytku

rta24.eu15 czerwca 2021

Prezydent podziękował seniorowi rodu Tarnowskich

rta24.eu15 czerwca 2021

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Przywrócone odwiedziny w tarnobrzeskim szpitalu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zniesione czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu urzędu

rta24.eu9 czerwca 2021