Przedszkolaki w Biegu Siarkowca. „Jedynka” triumfuje [Zdjęcia]

Najmłodsi uczestnicy XXXVII Biegu Siarkowca rywalizowali w sztafecie przedszkolaków 10×40 metrów. Publiczność gorąco dopingowała dzieci, którym swoje biegi przyszło rozegrać w trudnych warunkach pogodowych, w deszczu ze śniegiem.

Sztafeta przedszkolaków to oczko w głowie organizatorów popularnej w Tarnobrzegu biegowej imprezy. – Pasję do biegania i zdrowe nawyki chcemy zaszczepiać już od najmłodszych lat – mówi Zenon Dziadura, prezes Klubu Biegacza Witar. – Zachęcajmy dzieci do ruchu. To dobra zabawa, która wyjdzie im tylko na zdrowie.

Konkurencja dla przedszkoli, jak zawsze dostarczyła rodzicom emocji. Zanim sześciolatki poprowadzone przez dorosłych biegaczy zajęły miejsca na trasie, solidną rozgrzewkę poprowadziła dla nich Marta Kaczmarek z Fitneski razem z klubowiczkami.

Zdobywców pierwszego miejsca wyłoniła finałowa dogrywka między najlepszymi sztafetami dwóch serii. Najszybsza była drużyna sześciolatków z Przedszkola nr 1 i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zdobyli zawodnicy Przedszkola nr 17, trzecie miejsce dzieci z Przedszkola nr 7, a czwarte reprezentanci Przedszkola Katolickiego.