sport

Przekazania kluczy do nowego obiektu sportowego w Chmielowie

Przekazania kluczy do nowego obiektu sportowego w Chmielowie

By światło nie gasło

Wtorek (10.11.2020) był dniem symbolicznego przekazania kluczy do nowego obiektu sportowego w Chmielowie, którego budowa trwała 3 lata i pochłonęła łącznie niespełna 4 mln zł.

Wręczając klucze dyrekcji szkoły, Leszek Mirowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba, nie ukrywał radości z faktu powstania tak nowoczesnej, dużej i dobrze wyposażonej sali. – Jest wprost imponująca, z bardzo nowoczesnym parkietem, na amortyzatorach. Bardzo dobrze doświetlona, jest wentylowana mechaniczne, dzięki czemu o każdej porze dnia i nocy oraz roku będzie tu świeże i czyste powietrze. Trybuny na antresoli są zasiatkowane, co nie tylko ma zapobiegać wypadaniu piłki, ale też ograniczać ewentualne próby wychylania się osób siedzących na widowni. Przy sali powstały szatnie damskie i męskie, pomieszczenie dla nauczycieli, pomieszczenie socjalne, łazienki z prysznicami, dwie kolejne sale dydaktyczne i siłownia z nowoczesnym sprzętem. Są materace, piłki, skrzynia, kozioł, kosze, bramki itp., pełne i nowe wyposażenie, a wszystko jest atestowane, jak najbardziej bezpieczne do użytkowania – mówił L. Mirowski. Szkoła, a także funkcjonujące w niej przedszkole, zyskały także plac manewrowy dla straży pożarnej, a przy wejściach do sali powstały podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

Praca wielu

Zastępca burmistrza dziękował wszystkim, którzy przez lata zabiegali o budowę, ale też przyczynili się do samego pomysłu: radnym minionej i obecnej kadencji (szczególne ukłony dla radnego Chmielowa byłej i obecnej kadencji Stanisława Skiminy), poprzedniej dyrektorce chmielowskiej szkoły, Renacie Rożek oraz obecnie pełniącemu obowiązki dyrektora Mariuszowi Koprowi. Słowa wdzięczności za pomoc trafiły także do sołtysa Jana Kotulskiego oraz do współpracowników: szefa nowodębskiego referatu inwestycji Andrzeja Kołomycewa, a już szczególnie do bezpośrednio nadzorującego inwestycję i formalnie prowadzącego temat budowy pracownikowi referatu inwestycji Wojciecha Trzeciaka. Dziękował także bardzo dobrym wykonawcom inwestycji.

– Na ten sukces złożyło się dużo ciężkiej pracy wielu osób i instytucji. Chciałbym, by z sali korzystały nie tylko dzieci i młodzież szkolna, ale także mieszkańcy Chmielowa, zrzeszeni w stowarzyszeniach, ale też po prostu grający ze sobą w gry zespołowe. Marzę, by światło tu nie gasło do późnych godzin – mówił zastępca burmistrza i zapewnił, że gdy sytuacja epidemiologiczna się zmieni, odbędzie się huczne re-otwarcie obiektu, już z dziećmi, młodzieżą i mieszkańcami.

Za salę dziękował także pełniący obowiązki dyrektora Mariusz Koper, wychowanek tej placówki, a potem wieloletni nauczyciel wf-u. Jak mało kto rozumie, jak wielki to bonus w krzewieniu idei sportowych zwłaszcza u najmłodszych uczestników szkoły. – Dotychczas zajęcia fizyczne były prowadzone w małej salce. Teraz będą znakomite warunki, z których będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. W szkole mamy zajęcia z piłki nożnej, ręcznej, z koszykówki i siatkówki. Od lat bierzemy udział w ministerialnym programie „Szkolny Klub Sportowy”, dzięki któremu mamy dodatkowe godziny sportowych zajęć pozalekcyjnych. Teraz będziemy mogli je prowadzić w znakomitych warunkach – mówi p.o. dyrektora. Na ręce zastępcy burmistrza M. Koper przekazał specjalne koszulki dla włodarzy gminy.

Trzyletnia budowa

Budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Chmielowie rozpoczęła się w listopadzie 20017 roku. Oczywiście, mieszkańcy już wcześniej upominali się o przyszkolny obiekt sportowy, ale władze zdecydowały się najpierw wybudować salę gimnastyczną przy największej podstawówce w gminie: Szkole Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie. Następny był Chmielów. Budowa została rozłożona na lata, ze względu na duże koszty pracy.

Pierwszy etap prac obejmował wykonanie fundamentów wraz z robotami przygotowawczymi i opiewał na kwotę 239 tys. 789 zł 23 gr. (wykonawca: firma Tawo-Bis z Tarnobrzega).

W 2018 roku został wyłoniony wykonawca drugiego etapu budowy: firma Texom z Krakowa (kwota 3 mln 598 tys. 689 zł. 92 gr.) Mieszkańcy i władze szukali wsparcia u posła Zbigniewa Chmielowca, który skutecznie wspomógł realizację inwestycji w Ministerstwie Sportu. Ostatecznie gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a dotacja na salę wyniosła dokładnie 685 tys. 716 zł. Budowa trwała do końca września br., po czym odbyły się wszystkie niezbędne odbiory. Dokładnie 9. listopada gmina otrzymała decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

PARAMETRY BUDYNKU

Powierzchnia użytkowa: 745,96 m kw, hala sportowa: 296,71 m kw, sala lekcyjna parter: 54,83 m kw, sala lekcyjna piętro: 54,66 m kw, siłownia: 26,75 m kw, antresola (widownia): 90,27 mkw.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Nowe stroje dla Gminnej Akademii Sportu

rta24.eu30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu29 grudnia 2020

Nagroda prezydenta dla Magdaleny Szczęsnej

rta24.eu29 grudnia 2020

Nagroda dla Lilly May Niezabitowskiej

rta24.eu16 grudnia 2020

Janusz Malarz drugi w 3 Grand Prix Polski Weteranów w Węgierskiej Górce

rta24.eu16 grudnia 2020

Krajowy Turniej “Podkarpacki Cup 2020” numer 3 w badmintonie

rta24.eu15 grudnia 2020

6 Finałów UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu15 grudnia 2020

Turniej Weteranów ” Deble i Mixty 100 lat ” w badmintonie

rta24.eu14 grudnia 2020

7 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu7 grudnia 2020