W Tarnobrzegu

Przez „dewiantów” radnemu puściły nerwy: Prezydencie, jak pan mógł ?

Przez „dewiantów” radnemu puściły nerwy: Prezydencie, jak pan mógł ?

„(…)A teraz tak po kolei, konkrety, bo szczerze mówiąc, tak jak mieszkańcy słuchają dzisiejszej sesji to ja nie wiem, czy mieszkańcy w ogóle mają ochotę oglądać obrady sesji chyba, że jacyś dewianci szczerze mówiąc…” – powiedział prezydent Grzegorz Kiełb podczas sesji rady miasta transmitowanej w Internecie i rejestrowanej przez kamery MTVT.

Jego wypowiedź była reakcją na wcześniejszą ostrą wymianę zdań pomiędzy przewodniczącym rady miasta Kamilem Kalinką a radnymi Norbertem Mastalerzem i Witoldem Zychem w dyskusji nad likwidacją Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Po słowach prezydenta oburzył się Witold Zych: – Pan obraża mieszkańców, to są niedopuszczalne słowa w ustach prezydenta. – Nie, nie obrażam mieszkańców – odparł Kiełb. Tu interweniował przewodniczący Kamil Kalinka: – Pan prezydent użył trybu przypuszczającego, a nie stwierdzenia, dlatego bardzo proszę o spokój. Radny Zych oponował: – Jest mi wstyd, nie mam zamiaru słuchać tego. Po czym zerwał się ze swojego krzesła i wyszedł z sali obrad, na co prezydent wtrącił: „I zaczyna panować normalność wśród radnych”, a potem kontynuował odpowiedzi na pytania.

1-_DSC0048

Na korytarzu w obecności dziennikarzy Kiełb mówił potem, że miał już dość patrzenia na przynoszące wstyd publiczne kłótnie radnych, ale nie przypuszczał nawet, że wyrażenie „dewianci” będzie odebrane dosłownie i kogoś może dotknąć. Witold Zych utrzymuje, że prezydent nie miał prawa tak powiedzieć. Pod koniec sesji, w punkcie wniosków i interpelacji wrócił do tematu.

– (…)Dzisiaj byliśmy świadkami jak prezydent naszego miasta nazwał w obraźliwy sposób część mieszkańców, którzy oglądają (obrady sesji -red). Ani przewodniczący ani wice nie zareagował na to, czyli aprobują takie zachowanie – ciągnął Zych. Już naprawdę poziom etyczny wypowiedzi, czasami, jak słucham prezydenta przeraża mnie. (…)I jeżeli ani przewodniczący ani prezydent nie uważa, że niestosownie tak nazwał w sposób obraźliwy mieszkańców, słuchających tej sesji, to ja przeproszę mieszkańców w imieniu swoim (…)

Do reakcji na słowa prezydenta odniósł się później przewodniczący rady Kamil Kalinka: – Ja już od razu odpowiedziałem, że pan prezydent użył słów „według niego”. Krótko mówiąc, to było jego osobiste stwierdzenie, więc nie uważam, że obraził jakiegokolwiek mieszkańca. To jest raz. Dwa, każdy odpowiada za swoje słowa, pan prezydent świadomie je wypowiedział, i tak jak mówię, każdy słyszał w jaki sposób to było powiedziane. A na koniec zgromił radnego Zycha: – Niech pan wypowiada się w swoim imieniu i odpowiada za swoje czyny, a nie za czyny prezydenta, chyba, że pan prezydent pozwoli panu na to. Ja sobie tego nie życzę, żeby pan w moim imieniu przepraszał kogokolwiek.
A państwo jak oceniają poziom merytoryczny i etyczny obrad rady miasta ? Czy czują bądź kiedykolwiek czuli się urażeni zachowaniem i wypowiedziami przedstawicieli samorządu ?

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021