W Tarnobrzegu

Przez „dewiantów” radnemu puściły nerwy: Prezydencie, jak pan mógł ?

Przez „dewiantów” radnemu puściły nerwy: Prezydencie, jak pan mógł ?

„(…)A teraz tak po kolei, konkrety, bo szczerze mówiąc, tak jak mieszkańcy słuchają dzisiejszej sesji to ja nie wiem, czy mieszkańcy w ogóle mają ochotę oglądać obrady sesji chyba, że jacyś dewianci szczerze mówiąc…” – powiedział prezydent Grzegorz Kiełb podczas sesji rady miasta transmitowanej w Internecie i rejestrowanej przez kamery MTVT.

Jego wypowiedź była reakcją na wcześniejszą ostrą wymianę zdań pomiędzy przewodniczącym rady miasta Kamilem Kalinką a radnymi Norbertem Mastalerzem i Witoldem Zychem w dyskusji nad likwidacją Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Po słowach prezydenta oburzył się Witold Zych: – Pan obraża mieszkańców, to są niedopuszczalne słowa w ustach prezydenta. – Nie, nie obrażam mieszkańców – odparł Kiełb. Tu interweniował przewodniczący Kamil Kalinka: – Pan prezydent użył trybu przypuszczającego, a nie stwierdzenia, dlatego bardzo proszę o spokój. Radny Zych oponował: – Jest mi wstyd, nie mam zamiaru słuchać tego. Po czym zerwał się ze swojego krzesła i wyszedł z sali obrad, na co prezydent wtrącił: „I zaczyna panować normalność wśród radnych”, a potem kontynuował odpowiedzi na pytania.

1-_DSC0048

Na korytarzu w obecności dziennikarzy Kiełb mówił potem, że miał już dość patrzenia na przynoszące wstyd publiczne kłótnie radnych, ale nie przypuszczał nawet, że wyrażenie „dewianci” będzie odebrane dosłownie i kogoś może dotknąć. Witold Zych utrzymuje, że prezydent nie miał prawa tak powiedzieć. Pod koniec sesji, w punkcie wniosków i interpelacji wrócił do tematu.

– (…)Dzisiaj byliśmy świadkami jak prezydent naszego miasta nazwał w obraźliwy sposób część mieszkańców, którzy oglądają (obrady sesji -red). Ani przewodniczący ani wice nie zareagował na to, czyli aprobują takie zachowanie – ciągnął Zych. Już naprawdę poziom etyczny wypowiedzi, czasami, jak słucham prezydenta przeraża mnie. (…)I jeżeli ani przewodniczący ani prezydent nie uważa, że niestosownie tak nazwał w sposób obraźliwy mieszkańców, słuchających tej sesji, to ja przeproszę mieszkańców w imieniu swoim (…)

Do reakcji na słowa prezydenta odniósł się później przewodniczący rady Kamil Kalinka: – Ja już od razu odpowiedziałem, że pan prezydent użył słów „według niego”. Krótko mówiąc, to było jego osobiste stwierdzenie, więc nie uważam, że obraził jakiegokolwiek mieszkańca. To jest raz. Dwa, każdy odpowiada za swoje słowa, pan prezydent świadomie je wypowiedział, i tak jak mówię, każdy słyszał w jaki sposób to było powiedziane. A na koniec zgromił radnego Zycha: – Niech pan wypowiada się w swoim imieniu i odpowiada za swoje czyny, a nie za czyny prezydenta, chyba, że pan prezydent pozwoli panu na to. Ja sobie tego nie życzę, żeby pan w moim imieniu przepraszał kogokolwiek.
A państwo jak oceniają poziom merytoryczny i etyczny obrad rady miasta ? Czy czują bądź kiedykolwiek czuli się urażeni zachowaniem i wypowiedziami przedstawicieli samorządu ?

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zniesione czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu urzędu

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Premier Gliński odwiedził TDK

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

Jezioro Tarnobrzeskie zwyciężyło w Plebiscycie “Turystyczne Perły Podkarpacia” 2021

rta24.eu26 maja 2021

Tarnobrzeskie Wodociągi będą odkomarzać

rta24.eu26 maja 2021