Kronika Policyjna

Przyjdź na konsultacje z policją!

Przyjdź na konsultacje z policją!

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu rozpoczęła cykl konsultacji społecznych związanych z tworzeniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce. Najbliższe spotkanie odbędzie się 9 lutego 2016 roku o godz. 10, w Nowej Dębie. Projekt ma na celu stworzenie mapy zagrożeń dla powiatu tarnobrzeskiego, skuteczniejszą walkę z przestępczością oraz wymianę informacji z mieszkańcami dotyczącą zagrożeń i przestępczości w ich najbliższym otoczeniu.

“Mapa bezpieczeństwa i porządku publicznego” to projekt, który ma na celu skuteczniejszą walkę z przestępczością i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w społeczeństwie. Polega on na stworzeniu rozkładu miejsc według poziomu przestępczości i rodzaju zagrożeń występujących na danym obszarze. Wiedza na ten temat ma pozwolić policji na odpowiednie rozlokowanie sił i skuteczniejsze działania prewencyjne. Planowane przez policjantów konsultacje społeczne mają na celu wymianę informacji o zagrożeniach dotykających mieszkańców w najbliższym ich otoczeniu oraz stworzenie mapy zagrożeń dla powiatu tarnobrzeskiego, czyli:

skalę i rodzaj zagrożeń już dostrzeżonych i zarejestrowanych przez służby współodpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny (na terenie miasta, gminy czy osiedla),
zagrożenia dostrzeżone przez obywateli,
prognozy zagrożeń, również takich, które mogą wystąpić w związku z organizacją różnych „imprez”.

W tworzeniu mapy zagrożeń niezbędna jest opinia lokalnej społeczności. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zapraszają mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych.

W przypadku braku możliwości skorzystania z osobistego uczestnictwa w konsultacjach wszelkie informacje, opinie, spostrzeżenia można przesyłać do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu drogą e-mailową na adres: kmp.tarnobrzeg@rz.policja.gov.pl.

tabelka

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

rta24.eu12 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Kolizja w Gorzycach

rta24.eu10 maja 2021

W Dąbrowicy doszło do pożaru mieszkania po wybuchu gazu

rta24.eu9 maja 2021

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021