W Tarnobrzegu

Przynieś zabawki dla maluchów z „Nazaretu”

Przynieś zabawki dla maluchów z „Nazaretu”

Żłobek przy parafii na tarnobrzeskim Serbinowie, założony z inicjatywy jej śp. proboszcza Michała Józefczyka, potrzebuje wsparcia. Potrzebne są zabawki dla dzieci. Może macie w domu takie, których wasze pociechy już nie używają?

Żłobek „Nazaret”, który powstał pięć lat temu, opiekuje się 52 dzieci w wieku do trzech lat.

– Zabawki, w które wyposażyliśmy placówkę pięć lat temu, już się mocno wysłużyły. Nasze maluszki mają główki pełne pomysłów i mnóstwo energii. Każdego dnia rozwijają się i uczą przez zabawę- mówi Karolina Kochańczyk Sieroń, p.o. dyrektora Niepublicznego Żłobka „Nazaret” w Tarnobrzegu. – I właśnie, aby ta nauka była udana, bezpieczna i kreatywna potrzebne są dobrej jakości zabawki. Nasza placówka nie działa dla zysku, a opłaty, które ponoszą rodzice, wystarczają jedynie na jej bieżące utrzymanie. Marzą nam się nowe zabawki, ale niestety, na ten moment nie możemy sobie na nie pozwolić.

zlobek (2)

Dlatego nauczyciele zwracają się z apelem do rodziców, których dzieci wyrosły już z wieku żłobkowego, a mają w domu dobrej jakości zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej, by przekazali je dla najmłodszych.

– Najbardziej potrzebne są: bujaczki, jeździki, duże klocki, wszelkie zabawki edukacyjne i lalki-mówi Karolina Kochańczyk Sieroń. – Oddając zabawkę, która nie jest już używana, można odzyskać w domu trochę przestrzeni i ucieszyć nią dzieci, które chętnie z niej skorzystają. Będziemy wdzięczni za każdą podarowaną nam rzecz i obiecujemy, że zostanie ona dobrze zagospodarowana i posłuży wielu dzieciom.

Żłobek „Nazaret” przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy to tylko jedna z wielu inicjatyw śp. księdza Michała Józefczyka, który uruchomił placówkę z myślą o pomocy młodym rodzinom. Pamiętajmy, że przez lata swojej posługi uczył tarnobrzeżan, aby nie byli wobec siebie obojętni, by otaczali troską tych, którzy tego potrzebują, byli wrażliwi i spieszyli z pomocą bezbronnym. Właśnie nadarza się taka okazja.

Zbiórka trwa do 30 października. Zabawki można dostarczyć do trzech punktów: Niepublicznego Żłobka „Nazaret” przy ul. Konstytucji 3 Maja 6 w godz. 6-16, Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa przy ul. Konstytucji 3 Maja 11 w godz. 6-17 i Katolickiego Przedszkola im. Św. Józefa „Tęcza” przy ul. Matejki w godz. 6-16. Telefon: 509-649-684.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021