W Tarnobrzegu

Psy potrzebują kochających domów [zdjęcia]

Psy potrzebują kochających domów [zdjęcia]

Wolontariusze darzą psy ogromną sympatią, ale wiedzą, że nawet najlepsze schronisko nie zastąpi zwierzakom domu. Dlatego tarnobrzeskie stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta” i „Ogród Świętego Franciszka” nieustannie szukają dla podopiecznych kochających rodzin.

W niedzielę wolontariusze razem z siedemnastoma pupilami wyszli do ludzi. Na placu Bartosza Głowackiego zorganizowali po raz pierwszy „Dzień adopcji bezdomnych zwierząt” zachęcając do przygarnięcia ich ze schroniska w Machowie i przytuliska przy ul. Wyszyńskiego.

Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie włączyli się do zabawy. Jedną z konkurencji był bieg na sześć łap. Dzieci z przedszkoli nr 12 i 4 przygotowały rysunki na konkurs. Można było kupić kubki, podkładki i zdjęcia Stanisława Bąka z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Ogród św. Franciszka”. Dochód ze sprzedaży gadżetów przeznaczony jest na zakup karmy dla zwierząt.

Wydarzenie dofinansowane zostało w ramach miejskiego konkursu grantowego, do którego dwa stowarzyszenia przystąpiły ze wspólnym projektem „Jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. – Wierzymy, że dzięki tej akcji znajdziemy nowych właścicieli nie tylko dla zaprezentowanych tu psów, ale i dla pozostałych – mówi Agnieszka Wilamowska, prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”. – Z myślą o tym organizujemy w sierpniu dzień otwarty schroniska.

W machowskim schronisku prowadzonym przez stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta” przebywa ponad 70 , a w Ogrodzie Świętego Franciszka 20 czworonogów.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021