W Tarnobrzegu

Psy potrzebują kochających domów [zdjęcia]

Psy potrzebują kochających domów [zdjęcia]

Wolontariusze darzą psy ogromną sympatią, ale wiedzą, że nawet najlepsze schronisko nie zastąpi zwierzakom domu. Dlatego tarnobrzeskie stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta” i „Ogród Świętego Franciszka” nieustannie szukają dla podopiecznych kochających rodzin.

W niedzielę wolontariusze razem z siedemnastoma pupilami wyszli do ludzi. Na placu Bartosza Głowackiego zorganizowali po raz pierwszy „Dzień adopcji bezdomnych zwierząt” zachęcając do przygarnięcia ich ze schroniska w Machowie i przytuliska przy ul. Wyszyńskiego.

Najmłodsi uczestnicy pikniku chętnie włączyli się do zabawy. Jedną z konkurencji był bieg na sześć łap. Dzieci z przedszkoli nr 12 i 4 przygotowały rysunki na konkurs. Można było kupić kubki, podkładki i zdjęcia Stanisława Bąka z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Ogród św. Franciszka”. Dochód ze sprzedaży gadżetów przeznaczony jest na zakup karmy dla zwierząt.

Wydarzenie dofinansowane zostało w ramach miejskiego konkursu grantowego, do którego dwa stowarzyszenia przystąpiły ze wspólnym projektem „Jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. – Wierzymy, że dzięki tej akcji znajdziemy nowych właścicieli nie tylko dla zaprezentowanych tu psów, ale i dla pozostałych – mówi Agnieszka Wilamowska, prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”. – Z myślą o tym organizujemy w sierpniu dzień otwarty schroniska.

W machowskim schronisku prowadzonym przez stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta” przebywa ponad 70 , a w Ogrodzie Świętego Franciszka 20 czworonogów.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021