W Tarnobrzegu

PSZOK o wiele za daleko. Będzie bałagan

PSZOK o wiele za daleko. Będzie bałagan

Już nie na ulicę Rusinowskiego, ale na Strefową w Machowie trzeba będzie fatygować się chcąc wyrzucić gruz, stare meble, zepsuty sprzęt rtv i inne odpady, których nie zabierają śmieciarki.

Zmiana nastąpi 1 marca, bo przetarg na odbiór śmieci z miasta wygrała firma ASA , która przy Strefowej ma własny teren. Dla tarnobrzeżan przeniesienie lokalizacji PSZOK jest kontrowersyjne. Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieści się zdecydowanie zbyt daleko, bo na peryferiach miasta. Od dotychczasowego punktu pod „Grzybem” dzieli go 8 kilometrów !

Kto nie ma samochodu, będzie w trudnej sytuacji. – Głupi pomysł i utrudni życie. Nowy PSZOK to szok – denerwują się mieszkańcy.Nawet urzędnicy nie mają złudzeń, że komuś będzie się chciało jechać tak daleko. Wygląda na to, że za cichym przyzwoleniem altany śmietnikowe zamienią się w składy rupieci a na osiedlach powstaną dzikie wysypiska. Źeby kogoś ukarać Straż Miejska musiałaby przyłapać na gorącym uczynku.

– Będzie to uciążliwe. Mamy tego świadomość. ASA proponując taką lokalizację punktu musi liczyć się z tym, że odpady będzie odbierać spod wiat śmietnikowych – mówi Piotr Pawlik, naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych i Mieszkaniowych UM.

Smieci  2 bfot bmysliwiec

Jak wyjaśnia, gmina w rozpisanym przetargu na odbiór śmieci nie mogła wymagać usytuowania PSZOK przy ul. Rusinowskiego. Nie jest bowiem właścicielem gruntu, dzierżawi go od Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej obecny odbiorca odpadów czyli Santa Eko. – Pomimo tego, że mamy zapewnienie TSM iż udostępni ten teren każdemu zainteresowanemu podmiotowi, nie można było go wskazać. Zostałoby to zaskarżone przez uczestników przetargu, jako faworyzowanie obecnej firmy – wyjaśnia Pawlik.

IMG_0293

Nadzieją pozostaje deklaracja zwycięzcy przetargu, że jeśli ilość odpadów nietypowych wzrośnie znacząco, ASA rozważy zmianę lokalizacji PSZOK.

Wioletta Wojtowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021