W Tarnobrzegu

Radna Kapuściak wyrzucona, bo znów zaskoczyła PiS. „Nie ma powrotu”

Radna Kapuściak wyrzucona, bo znów zaskoczyła PiS. „Nie ma powrotu”

Klub tarnobrzeskich radnych Prawa i Sprawiedliwości wydalił ze swojego grona Bożenę Kapuściak. Radna podczas ostatniej sesji dała politycznego prztyczka swoim kolegom głosując za udzieleniem absolutorium prezydentowi. Czy straci także funkcję wiceprzewodniczącej ?

Prawdziwych powodów wykluczenia można się tylko domyślać, bo przewodniczący klubu radnych PiS Kamil Kalinka nie podał wciąż formalnego uzasadnienia tej decycji. Radna nie otrzymała żadnego pisma. – Był tylko telefon, że dalsza współpraca nie jest możliwa. Naprawdę nie wiem, o co chodzi kolegom. Mieli pewnie gorszy dzień – mówi Bożena Kapuściak. Wciąż utrzymuje, że nie zna powodów usunięcia jej z klubu.

– To prawda, nie uzasadniłem decyzji, ale pani Bożena doskonale wie, o co chodzi. Przed sesją spotkaliśmy się, wymienialiśmy argumenty. Jednogłośnie uznaliśmy w klubie, że dalsza współpraca nie jest możliwa z uwagi na częste różnice zdań. Jeśli pani radna chce wygłaszać swoje sądy nie może tak być, że jej słowa będą odbierano jako stanowisko klubu PiS. Pani Bożena zawsze nas zaskakiwała tym, że podczas dyskusji na klubie mówiła coś innego niż na sesji. Zaskoczyła nas i tym razem – mówi Kamil Kalinka, przewodniczący klubu radnych i szef miejskich struktur partii w Tarnobrzegu. Dodaje, do klubu PiS Bożena Kapuściak nie ma powrotu.

Wbrew temu co się mówi, radna nadal pozostaje członkiem PiS. Została wykluczona z klubu, ale nie z partii. W tym tygodniu, podczas ostatniego posiedzenia zarząd miejskich struktur nie zajął stanowiska w tej sprawie. Jak dowiedzieliśmy się, przewodniczący Kalinka nie wychodzi z inicjatywą, aby pozbawić radnej funkcji wiceprzewodniczącej rady miasta.

Przypomnijmy, że przed głosowaniem nad absolutorium radni PiS miażdżącej krytyce poddali dotychczasową pracę prezydenta Grzegorza Kiełba. Chociaż Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za 2016 rok, to pozytywna opinia komisji rewizyjnej rady miasta „wisiała na włosku”. Tylko jeden z jej członków (Mariusz Myszkowski-red.) zagłosował za. Pozostałych troje członków komisji z PiS, w tym przewodnicząca Barbara Kłeczek, wstrzymało się od głosu.

Na tle sesyjnej dyskusji mocno wybrzmiał głos wiceprzewodniczącej rady Bożeny Kapuściak, która oznajmiła, że jest za odpolitycznieniem procedury głosowania nad absolutorium i wypomniała radnym, że nie mają kompetencji do tego, by oceniać zachowanie i pracę prezydenta. Mogą jedynie oceniać wykonanie budżetu. Na koniec zagłosowała za udzieleniem absolutorium prezydentowi, co zagwarantowało mu wymaganą liczbę jedenastu głosów. – Głosowałam zgodnie ze swoim sumieniem – podkreśla.

Klub radnych PiS liczy już siedmioro radnych. W ubiegłym roku radni PiS wykluczyli z niego Witolda Zycha, który w kwietniu decyzją zarządu okręgowego PiS stracił także partyjną legitymację. Nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Nie chce jednak komentować tej sprawy.

Wioletta Wojtkowiak

Na zdjęciu Bożena Kapuściak i przewodniczący klubu radnych PiS Kamil Kalinka. Łączy ich przynależność partyjna, ale dzielą różnice zdań.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021