W Tarnobrzegu

Radni a wizualna katastrofa. Brzydkie słupki nad jezioro, a w zamian ?

Radni a wizualna katastrofa. Brzydkie słupki nad jezioro, a w zamian ?

Pomysł może brzydki, ale szybki. Trzeba było skutecznie ochronić pieszych przed autami – ripostował wiceprezydent Wojciech Brzezowski krytykujących „patriotyczne” słupki przed urzędem miasta. Obiecał jednak ładniejsze rozwiązanie.

Od czasu, kiedy skomentowaliśmy wygląd słupków przed magistratem wciąż iskrzy między przeciwnikami a obrońcami pomysłu. Gorący temat trafił na forum rady miasta. Dyskusja dowiodła, że w radzie są esteci, którym nie jest wszystko jedno. – Mężczyzn podobno nie rażą takie rzeczy, ale mnie to raziło – przyznał radny Dariusz Bożek. – Chwała,że udało się zaistalować coś, by auta nie wjeżdżały na chodnik, tylko żeby to ładniejsze było…

1-_DSC0049 (2)

Około sto złotych za sztukę – tak wycenia się słupki wmurowane przez Rejon Dróg Miejskich przed budynkiem magistratu

Ledwie przed miesiącem apelował na sesji o powołanie miejskiego architekta, który będzie czuwał nad estetyką zabudowy w mieście a teraz ma koronny dowód na „przestępstwo” w przestrzeni miejskiej. Dosadnych słów nie szczędził także Witold Zych, z wykształcenia historyk sztuki, zdegustowany, że zwykłe drogowe słupki postawiono przy jasnym zabytkowym budynku magistratu. Jan Dziubiński pouczał,że byłoby lepiej postawić tam strażnika miejskiego i wlepiać parkującym mandat za mandatem.

Radnym tłumaczył się odpowiedzialny za miejskie inwestycje zastępca prezydenta Wojciech Brzezowski: – Musieliśmy zadziałać szybko, bo kierowcy blokowali ten chodnik. Pojawiali się u mnie mieszkańcy ze skargami, a to na porwaną czy brudną kurtkę, matki z dziećmi, które nie mogły między samochodami przejechać wózkiem i kierowcy od uszkodzonych aut. Słupki może nie są piękne, ale musiały zadziałać skutecznie.
Padło jednak publiczne zapewnienie rozważenia ładniejszych rozwiązań. Poparcie Brzezowskiego zyskała sugestia Dariusza Bożka, żeby biało-czerwone słupki zagospodarować nad jeziorem. Zamiast słupków nie będzie kwietników. Wątpliwą ozdobę pasażu zastąpi żywopłot lub pas zieleni.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021