W Tarnobrzegu

Radni a wizualna katastrofa. Brzydkie słupki nad jezioro, a w zamian ?

Radni a wizualna katastrofa. Brzydkie słupki nad jezioro, a w zamian ?

Pomysł może brzydki, ale szybki. Trzeba było skutecznie ochronić pieszych przed autami – ripostował wiceprezydent Wojciech Brzezowski krytykujących „patriotyczne” słupki przed urzędem miasta. Obiecał jednak ładniejsze rozwiązanie.

Od czasu, kiedy skomentowaliśmy wygląd słupków przed magistratem wciąż iskrzy między przeciwnikami a obrońcami pomysłu. Gorący temat trafił na forum rady miasta. Dyskusja dowiodła, że w radzie są esteci, którym nie jest wszystko jedno. – Mężczyzn podobno nie rażą takie rzeczy, ale mnie to raziło – przyznał radny Dariusz Bożek. – Chwała,że udało się zaistalować coś, by auta nie wjeżdżały na chodnik, tylko żeby to ładniejsze było…

1-_DSC0049 (2)

Około sto złotych za sztukę – tak wycenia się słupki wmurowane przez Rejon Dróg Miejskich przed budynkiem magistratu

Ledwie przed miesiącem apelował na sesji o powołanie miejskiego architekta, który będzie czuwał nad estetyką zabudowy w mieście a teraz ma koronny dowód na „przestępstwo” w przestrzeni miejskiej. Dosadnych słów nie szczędził także Witold Zych, z wykształcenia historyk sztuki, zdegustowany, że zwykłe drogowe słupki postawiono przy jasnym zabytkowym budynku magistratu. Jan Dziubiński pouczał,że byłoby lepiej postawić tam strażnika miejskiego i wlepiać parkującym mandat za mandatem.

Radnym tłumaczył się odpowiedzialny za miejskie inwestycje zastępca prezydenta Wojciech Brzezowski: – Musieliśmy zadziałać szybko, bo kierowcy blokowali ten chodnik. Pojawiali się u mnie mieszkańcy ze skargami, a to na porwaną czy brudną kurtkę, matki z dziećmi, które nie mogły między samochodami przejechać wózkiem i kierowcy od uszkodzonych aut. Słupki może nie są piękne, ale musiały zadziałać skutecznie.
Padło jednak publiczne zapewnienie rozważenia ładniejszych rozwiązań. Poparcie Brzezowskiego zyskała sugestia Dariusza Bożka, żeby biało-czerwone słupki zagospodarować nad jeziorem. Zamiast słupków nie będzie kwietników. Wątpliwą ozdobę pasażu zastąpi żywopłot lub pas zieleni.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

rta24.eu22 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Woda święcona z dystrybutora

rta24.eu19 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021