W Tarnobrzegu

Radni chcą być żeglarzami. Kolejna sesja rady miasta na pokładzie miejskiego jachtu

Radni chcą być żeglarzami. Kolejna sesja rady miasta na pokładzie miejskiego jachtu

Wczorajsza sesja tarnobrzeskiej rady miasta pokazała, jak bliski radnym jest temat żeglarstwa. Rajcy pozazdrościli sukcesów żeglarkom z Jacht Klubu Kotwica i orzekli, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Samorządowy kurs na żeglarza jachtowego rusza dziś, 1 kwietnia. Radni chcą zdążyć na letnie regaty samorządowe na jeziorze tarnobrzeskim. Za miesiąc kolejna sesja, tym razem na pokładzie dużego jachtu, który zamierza kupić miasto. To 14 – metrowa jednostka. Z myślą o jachcie miasto chce zbudować nową keję, jakiej nie powstydziłby się żaden nadmorski kurort. Nowością będzie plaża dla naturystów, ale o tym na razie cicho sza.

DSC_0014 (1)

W pierwszym rejsie radny Mastalerz pokaże, czego nauczył się na swojej łódce Lusi.

Na jachcie, jak na jachcie obowiązuje hierarchia. Role już są wstępnie podzielone. Kapitanem będzie przewodniczący rady miasta Kamil Kalinka. I to bez dyskusji. – Tylko on z całej naszej rady tak potrafi utrzymać dyscyplinę wśród radnych – zachwala Jan Dziubiński, były prezydent, który w niejednym porcie był i niejedną beczkę soli zjadł. Jako bosman będzie odpowiadał za żagle i liny, bo wie, za które sznurki pociągać, żeby płynąć z wiatrem.

Kłótnie wybuchły przy wyborze pierwszego oficera. Najlepszym kandydatem okazał się jednak Witold Zych. Nawet kapitan Kalinka musiał się z tym pogodzić, chociaż minę miał taką, jakby chciał wyrzucić radnego za burtę. Zych będzie odpowiadał za nawigację. Radni pospuszczali głowy i musieli się zgodzić. Nikt inny nie ma tak jasnej wizji celu, do którego zmierza. Radny, to oczywiste, w najbliższym rejsie będzie kierował się sondą wykrywającą wody siarczkowe.

Nie było wątpliwości przy wyborze drugiego oficera. Za zaopatrzenie będzie odpowiadał radny Norbert Mastalerz. Nie ma bowiem w radzie większego smakosza. Tylko były prezydent ma patent na przyrządzanie jajecznicy dla 21 osób, ale co ważniejsze wie, gdzie leżą ośmiorniczki. Pomoc w kambuzie zaoferował mu Stanisław Uziel, który kiedyś prowadził restaurację. W końcu tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu zobowiązuje. Radny nie krzywi się nawet po wypiciu soku z cytryny, a co dopiero przy przyrządzaniu owoców morza.

Naturysci 3 fot BMysliwiec

Na zdjęciu. Przy nowej kei powstanie plaża naturystów, którzy domagają się swojego miejsca.

Pierwszy rejs nowym jachtem radni odbędą z członkami Jacht Klubu Kotwica, którzy bardzo chętnie im pokażą, gdzie na naszym jeziorze raki zimują. Na razie jednak podstawowe manewry radni mają ćwiczyć na wywrotnych jolkach. Będzie ich na pewno męczyła choroba morska, co ma swoje dobre strony. Osłabieni nie będą mieć siły na kłótnie i zaczną wreszcie ze sobą współpracować. Mieszkańcy nie mogą się doczekać.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021