W Tarnobrzegu

Radni odwołali przewodniczącego rady miasta

Radni odwołali przewodniczącego rady miasta

Podczas tajnego głosowania radni większością głosów odwołali Kamila Kalinkę z funkcji przewodniczącego rady miasta. Tarnobrzeski lider Prawa i Sprawiedliwości nie miał wystarczającego poparcia, żeby obronić stanowisko.

Za odwołaniem przewodniczącego zagłosowało 12 radnych, 9 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwała w sprawie odwołania przewodniczącego była pierwszą, jaką zajęli się radni na dzisiejszej sesji. Głosowanie poprzedziła gorąca, trwająca ponad dwie godziny dyskusja. Kamil Kalinka odpierał zarzuty przeciwnych mu radnych.

Przewrót w radzie zapoczątkował skierowany do biura rady miasta wniosek siedmiu radnych. Projektodawcy: Dariusz Kołek, Marian Kołodziej, Mariusz Myszkowski, Leszek Ogorzałek, Sławomir Partyka, Waldemar Stępak i Stanisław Uziel w uzasadnieniu napisali m.in. tak :

„Przewodniczący Kamil Kalinka niejednokrotnie wykazywał swoją stronniczość poprzez traktowanie radnych w sposób wybiórczy, dzieląc ich jednocześnie na tych „gorszych” i „lepszych” podczs prowadzenia sesji. Całokształt działań prowadzonych przez Pana Kamila Kalinkę pokazał,że nie spełnia on należycie funkcji przewodniczącego, tj.nie potrafił arbitralnie stanąć ponad podziałami politycznymi w Radzie Miasta, a jedynie reprezentował interesy własnego ugrupowania.

Styl dotychczasowej działalności radnego Kamila Kalinki to wprowadzanie nikomu niepotrzebnego chaosu i bałaganu podczas obrad sesji. Taki styl pracy Przewodniczącego nigdy nie sprzyjał konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, prowadził do jeszcze większych podziałów i spowodował, że atmosfera w Radzie Miasta niczym nie przypomina demokratycznego samorządu”.

Podczas dyskusji doszło do żenującej sytuacji. Wyszło bowiem na jaw, że treść uzasadnienia to plagiat wniosku radnych gminy Jedlnia-Letnisko z 13 stycznia 2013 roku dotyczącej odwołania przewodniczącego Jerzego Chrzanowskiego. Ujawnił to radny PiS Łukasz Nowak, który zdanie po zdaniu porównał zapisy.
– Nikt nie zadał sobie trudu, żeby zmienić coś w treści naszej uchwały. To jak zostaliśmy potraktowani jest haniebne i wstydliwe – rzucił do wnioskodawców radny Nowak.

Wioletta Wojtkowiak

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021