W Tarnobrzegu

Radni odwołali przewodniczącego rady miasta

Radni odwołali przewodniczącego rady miasta

Podczas tajnego głosowania radni większością głosów odwołali Kamila Kalinkę z funkcji przewodniczącego rady miasta. Tarnobrzeski lider Prawa i Sprawiedliwości nie miał wystarczającego poparcia, żeby obronić stanowisko.

Za odwołaniem przewodniczącego zagłosowało 12 radnych, 9 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchwała w sprawie odwołania przewodniczącego była pierwszą, jaką zajęli się radni na dzisiejszej sesji. Głosowanie poprzedziła gorąca, trwająca ponad dwie godziny dyskusja. Kamil Kalinka odpierał zarzuty przeciwnych mu radnych.

Przewrót w radzie zapoczątkował skierowany do biura rady miasta wniosek siedmiu radnych. Projektodawcy: Dariusz Kołek, Marian Kołodziej, Mariusz Myszkowski, Leszek Ogorzałek, Sławomir Partyka, Waldemar Stępak i Stanisław Uziel w uzasadnieniu napisali m.in. tak :

„Przewodniczący Kamil Kalinka niejednokrotnie wykazywał swoją stronniczość poprzez traktowanie radnych w sposób wybiórczy, dzieląc ich jednocześnie na tych „gorszych” i „lepszych” podczs prowadzenia sesji. Całokształt działań prowadzonych przez Pana Kamila Kalinkę pokazał,że nie spełnia on należycie funkcji przewodniczącego, tj.nie potrafił arbitralnie stanąć ponad podziałami politycznymi w Radzie Miasta, a jedynie reprezentował interesy własnego ugrupowania.

Styl dotychczasowej działalności radnego Kamila Kalinki to wprowadzanie nikomu niepotrzebnego chaosu i bałaganu podczas obrad sesji. Taki styl pracy Przewodniczącego nigdy nie sprzyjał konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, prowadził do jeszcze większych podziałów i spowodował, że atmosfera w Radzie Miasta niczym nie przypomina demokratycznego samorządu”.

Podczas dyskusji doszło do żenującej sytuacji. Wyszło bowiem na jaw, że treść uzasadnienia to plagiat wniosku radnych gminy Jedlnia-Letnisko z 13 stycznia 2013 roku dotyczącej odwołania przewodniczącego Jerzego Chrzanowskiego. Ujawnił to radny PiS Łukasz Nowak, który zdanie po zdaniu porównał zapisy.
– Nikt nie zadał sobie trudu, żeby zmienić coś w treści naszej uchwały. To jak zostaliśmy potraktowani jest haniebne i wstydliwe – rzucił do wnioskodawców radny Nowak.

Wioletta Wojtkowiak

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021