W Tarnobrzegu

„Nikt nie powinien fałszywie oskarżać prezydenta ani mnie”

„Nikt nie powinien fałszywie oskarżać prezydenta ani mnie”

Udało nam się dziś porozmawiać z Dariuszem Kołkiem, radnym Platformy Obywatelskiej w Tarnobrzegu, którego nazwisko od dnia zatrzymania przez CBA prezydenta Grzegorza K. budzi tak skrajne emocje.

Czy miał pan coś wspólnego ze sprawą wręczenia kontrolowanej łapówki prezydentowi miasta?

– Siłą rzeczy jestem świadkiem w sprawie, więc jakiś związek jest. Natomiast nie mogę się wypowiadać w tej sprawie ze względu na toczące się postępowanie. Natomiast jeśli chodzi o moją osobę dziwi mnie fakt, że wiele osób odnosi się do mnie tak negatywnie. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Jestem świadkiem w sprawie karnej. I to jedyny fakt. Nie powinienem być osobą budzącą takie emocje. Natomiast w miarę pokornie podchodzę do tej sytuacji.

Nie powinien być pan zaskoczony taką reakcją, bo pana nazwisko pojawiało się w relacjach m.in. telewizji i radia. Jak pan się odniesie do przekazów medialnych przypisujących panu kluczową rolę w tym zdarzeniu?

– Przekazy medialne tworzą jeden wielki chaos. Brakuje jednolitego, rzeczowego stanowiska ze strony organów np. prokuratury. W TVP Info też były informacje dotyczące prezydenta, które były nieprawdziwe. Widzi pani, jak to działa. Ta sprawa jest dość dużego kalibru. Jest też bardzo dużo przekłamań w tej sprawie, dlatego na tym etapie postępowania wolę się nie odnosić się do sprawy.

Nie wyjaśni pan na czym polega pana rola jako świadka?

– Nie będę wyjaśniał, bo toczy się trudne postępowanie. Dopóki sprawa nie zostanie zakończona powinniśmy się kierować zasadą domniemania niewinności. Nikt nie powinien oskarżać fałszywie prezydenta ani mnie.

W poniedziałek Platforma Obywatelska zawiesiła pana w prawach członka partii. Co pan na to?

– Ja sam złożyłem oświadczenie o zawieszenie mojego członkostwa w partii. Napisałem to pismo już w piątek, ale zostało wysłane niedawno. Zrobiłem to dla transparentności. Sytuacja w jakiej się znalazłem nie ma nic wspólnego z moją działalnością w Platformie. Nie jestem niczyim wrogiem politycznym. Natomiast nie zgadzam się z podanym w mediach powodem, dla którego mnie zawieszono (W biurze rzeszowskim PO za powód podano nam postępowanie prokuratorskie – red.) Nie jestem uczestnikiem postępowania prokuratorskiego, a jestem tylko jednym z wielu świadków w tej sprawie.

Nadal będzie pan radnym?

– Będę wykonywać mandat radnego, bo nie następuje tu żadna kolizja z wykonywaniem czynności. Jestem tylko świadkiem w sprawie, więc dlaczego mam rezygnować z mandatu? Nie mam sobie nic do zrzucenia i nie boję się nikomu spojrzeć w twarz. Dajmy sobie czas na wyjaśnienie tej sprawy.

Wioletta Wojtkowiak

14 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

rta24.eu16 czerwca 2021

Kolejne odkomarzanie w Tarnobrzegu- harmonogram

rta24.eu16 czerwca 2021

Drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim oddano do użytku

rta24.eu15 czerwca 2021

Prezydent podziękował seniorowi rodu Tarnowskich

rta24.eu15 czerwca 2021

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Przywrócone odwiedziny w tarnobrzeskim szpitalu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021