Radomiak rozstrzelał Siarkę

Waleczność piłkarzy drugoligowej Siarki Tarnobrzeg na niewiele się zdała. Zimny prysznic zafundował podopiecznym trenera Włodzimierza Gąsiora Radomiak Radom, który z Tarnobrzega wywozi komplet punktów po wygranej 3:1.

Pierwszą połowę obie ekipy zagrały dość słabo. Niewielką przewagę mieli goście z Radomia, którzy oddali więcej strzałów na bramkę gospodarzy. Radomianie byli szybsi i lepiej rozgrywali piłkę. W grze tarnobrzeżan widać było sporo niedokładności.
Po mało emocjonującej i bezbramkowej pierwszej połowie, o wiele ciekawsze było drugie 45 minut. Wynik spotkania w 51 minucie otworzyli przyjezdni, kiedy po świetnym dograniu Cupriaka w pole karne, Leandro tylko dostawił nogę i skierował futbolówkę do bramki. Nie dość, że Siarkowcy stracili bramkę, to zaledwie cztery minuty później stracili też swojego kapitana. Konrad Stępień obejrzał drugi żółty kartonik za faul na Leandro i musiał opuścić boisko. Grający w dziesięciu Siarkowcy ruszyli jednak do ataku, ale ewidentnie dziś ich akcjom brakowało wykończenia. W 73 minucie Radomiak podwyższył prowadzenie po błędzie Kamila Raduljia, który we własnym polu bramkowym źle przyjął piłkę i zagrał wprost pod nogi Cupriaka, który z bliska wpakował futbolówkę do bramki. Strata drugiej bramki jednak poderwała gospodarzy, którzy długim zagraniem wpadli w pole karne. Stojący między słupkami Radomiaka Gostomski próbował w wyskoku złapać piłkę, jednak nie sięgnął jej, a do futbolówki dopadł Zaradny i strzałem głową zdobył kontaktową bramkę dla Siarki.
Grający z przewagą jednego zawodnika radomianie jednak szybko odpowiedzieli. W 80 minucie, znowu po błędzie gospodarzy, piłkę przechwycił Bemba, który odegrał na skrzydło do Rolinca, a ten po ziemi umieścił piłkę w siatce, ustalającym tym samym wynik spotkania.
Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora szybko muszą przełknąć gorycz porażki, bowiem już we wtorek tarnobrzeżan czeka kolejny mecz, tym razem w 1/16 Pucharu Polski. Na stadion przy Al. Niepodległości zawita ekstraklasowy zespół Bruk-BET Termalika Nieciecza.
Do ligowych rozgrywek Siarkowcy wrócą w sobotę, 12 sierpnia, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Początek spotkania o godzinie 17.30.

SIARKA TARNOBRZEG – RADOMIAK RADOM 1:3 (0:0)

1:0 – LEANDRO 51′
0:2 – Kamil CUPRIAK 73′
1:2 – Konrad ZARADNY 75′
1:3 – Jakub ROLNIC 80′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 25. Piotr Witasik, 21. Michał Dawidowicz – 8. Mateusz Janeczko (54, 17. Kamil Radulj), 16. Mateusz Czyżycki (72, 27. Dawid Witkowski), 20. Grzegorz Płatek (85, 15. Mateusz Wawrylak), 11. Mateusz Broź – 9. Krzysztof Ropski (61, 7. Konrad Zaradny)

RADOMIAK: 1. Hubert Gostomski – 14. Damian Jakubik, 26. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski – 11. Kamil Cupriak (74, 17. Maciej Filipowicz), 75. Matthieu Bemba, 6. Adam Wolak, 23. Simón Colina (66, 25. Jakub Rolinc), 21. Dariusz Brągiel (60, 10. Peter Mazan) – 9. Leândro (70, 16. Dawid Jabłoński)

żółte kartki: Witasik, Stępień – Mazan.
czerwona kartka: Konrad Stępień (55. minuta, Siarka, za drugą żółtą).