Fotorelacje

Rekordowe palmy wielkanocne w Grębowie

Rekordowe palmy wielkanocne w Grębowie

W gminnym konkursie na najpiękniejszą i najdłuższą palmę wielkanocną było co podziwiać. Zwyciężyła palma wykonana przez zespół „Jarzębina” z Krawców. Miała dziesięć i pół metra !

Obchody niedzieli palmowej w Grębowie z roku na rok są coraz bardziej widowiskowe. Z uwagi na doroczny konkurs, którego inicjatorem jest ks. Tomasz Kołodziej, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha a organizatorem Gminne Centrum Kultury. Już po raz szósty nagrodzono tu najdłuższe i najpiękniejsze palmy. Rywalizacja pomiędzy uczestnikami konkursu była wielka. – Do samego końca nie można się dowiedzieć, kto i jak długie wije palmy – mówi Alicja Kubiak, dyrektor GCK. Konstrukcje najdłuższych wykonano z wikliny, drewna, a nawet rynien. Misternie ozdobiono a wszyscy wykonawcy wykazali się w tym niezwykłym kunsztem.

Zwycięska palma z Krawców miała dziesięć i pół metra, a do jej wykonania użyto klejonej wikliny i bibułkowych kwiatów. Była też o cztery metry dłuża od palmy, którą w zeszłym roku konkurs wygrał zespół Jagoda. W konkursie, oprócz nagrody pieniężnej za rekordową palmę, przyznano także pięć pierwszych miejsc. Zdobyły je: zespół Kalina z Zapolednika, Grębowianki z Grębowa, zespół Jamniczanki, zespół śpiewaczy Bajka z Wydrzy, zespół Jagoda z Zabrnia. Wyróżnienia otrzymały Stalowianki, zespół Koniczyna ze Stalów – Siedliska, Perełki z Żupawy i koło gospodyń z Żupawy. Nagrodzono też szkoły i przedszkola.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018