kultura i rozrywka

Remis Siarki .

Tylko remis Siarkowców

Niestety kolejny kiepski mecz zanotowali piłkarze tarnobrzeskiej Siarki, którzy w środę podejmowali na własnej murawie ekipę Rozwoju Katowice. Bezbramkowy remis, to strata dwóch punktów dla drużyny Włodzimierza Gąsiora. Z remisu na pewno bardziej cieszą się przyjezdni.

Pierwsza połowa spotkania, to kiepska gra w wykonaniu obydwu drużyn, chociaż przez pierwsze piętnaście minut to goście z Katowic częściej zapędzali się w pole karne gospodarzy. O wiele ciekawsza była druga połowa meczu, kiedy obaj bramkarze mieli okazję do kilku interwencji. Obu ekipom jednak zabrakło wykończenia, dlatego kibice goli w tym spotkaniu nie oglądali.

Bardzo dobrą sytuację na zdobycie gola Siarka miała w pięćdziesiątej ósmej minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż przed bramką gości zakotłowało się, jednak Soliński wraz z obrońcami zdołali zablokować piłkę. Doszło do przepychanek pomiędzy piłkarzami obu drużyn i sędzia ukarał żółtymi kartonikami Ropskiego i Płonkę.

Najlepsze w wykonaniu podopiecznych trenera Gąsiora był ostatni kwadrans spotkania. Siarkowcy mocno ruszyli do ataku. Idealną sytuację na zdobycie gola miał w osiemdziesiątej minucie Krzysztof Ropski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Rozwoju, ten jednak odbił piłkę, która ponownie trafiła pod nogi Ropskiego, a ten trafił idealnie w … poprzeczkę. Goście z Katowic za wszelką cenę chcieli utrzymać remis, a gospodarze do ostatniej minuty walczyli o trzy punkty. W osiemdziesiątej piątej minucie Mateusz Broź, który otrzymał w polu karnym idealne zagranie od Jana Grzesika, odegrał jeszcze piłkę do Dawidowicza, a ten uderzył ponad poprzeczkę.

Po pięciu kolejkach sytuacja tarnobrzeskiej Siarki nie wygląda najlepiej. Podopieczni trenera Gąsiora zajmują szesnastą lokatę w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Siarkowcy mają na swoim koncie tylko jedną wygraną (Wisła Puławy), jeden remis (Rozwój Katowice) i aż trzy porażki (Radomiak Radom, Garbarnia Kraków, GKS Bełchatów).

W następnej, szóstej kolejce, Siarkę czeka wyprawa do Legionowa na mecz z tamtejszą Legionovią. Spotkanie zaplanowano na sobotę 26 sierpnia, początek o godz. 17:00.

Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice 0:0

Kartki: 11. Janeczko (SRK), 34. Kubowicz (SRK), 59. Ropski (SRK), 70. Grzesik (SRK), 90+3. Dybowski (SRK) – 59. Płonka (ROZ), 65. Łączek (ROZ), 89. Jaroszek (ROZ)

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Witasik, Kubowicz, Witkowski (46. Dawidowicz), Księżniakiewicz, Czyżycki, Płatek, Zaradny (46. Radulij), Broź, Janeczko (46. Ropski)

Rezerwowi: Jedynak – Ropski, Wawrylak, Radulj, Dawidowicz, Barteczko

Rozwój Katowice: Soliński – Czekaj (46. Gałecki), Szeliga, Łączek, Płonka, Tabiś (70. Marchewka), Bętkowski (85. Olszewski), Jaroszek (90. Kamiński), Szołtys, Mońka, Paszek