W powiecie

Remonty przed „pierwszym dzwonkiem”

Remonty przed „pierwszym dzwonkiem”

Wakacje to dla jednych czas odpoczynku, dla innych okazja, by przeprowadzić niezbędne remonty w budynkach szkolnych.

W Samorządowym Przedszkolu w Gorzycach trwa remont stołówki. Za pieniądze z budżetu gminy (80 tys. zł) modernizowana jest część stołówki, służąca do wydawania posiłków oraz cześć służąca do przyjmowania brudnych naczyń. W ramach inwestycji zostaną odnowione ściany i podłogi. – Stołówka wymagała solidnego remontu. W roku szkolnym, dziennie pracownicy stołówki wydają około pół tysiąca posiłków. Placówka żywi dzieci przedszkolne oraz uczniów Zespołu Szkół, obiady dowożone są do punktu przedszkolnego i Zespołu Szkół we Wrzawach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni i Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach – wymienia Leszek Surdy, wójt Gorzyc. – Staramy się także o doposażenie stołówki w nowe sprzęty niezbędne do przygotowywania czy wydawania posiłków. Remont powinien zakończyć się wraz z końcem wakacji – wyjaśnia Leszek Surdy.

W Zespole Szkół – Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II modernizowane są klasopracownie. Łączny koszt inwestycji to ponad 70 tys. zł. – Wymieniamy podłogi w 7 salach, 9 klas zostanie odnowionych, malujemy ściany, wymieniamy oświetlenie, a także częściowo modernizujemy instalację ciepłej wody. Dodatkowo w ramach tegorocznych inwestycji dokupimy wyposażenie dla 3 klasopracowni wychowania przedszkolnego oraz do 1 pracowni edukacji wczesnoszkolnej – wymienia Sylwester Kotwica, dyrektor Zespołu Szkół.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokolnikach dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców odnowiono pomieszczenia w przedszkolu. Pomalowana została sala zabaw i zajęć, szatnia oraz wiatrołap.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021