W powiecie

Remonty w Grębowie na finiszu

Remonty w Grębowie na finiszu

Remonty prowadzone na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie dobiegają końca. Trzy ważne inwestycje zostaną zakończone do 22 września, ale efekty tych prac już widać. O pieniądze zadbało starostwo powiatowe.

Jedną z ważniejszych inwestycji, która niebawem dobiegnie końca jest drugi etap renowacji zewnętrznej klatki schodowej internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego znajdującego się w pałacu Dolańskich. Remont wykonuje Zakład Budowlano Kamieniarski Ryszard Łukawski – Kostomłoty, a koszt zadania to prawie 148,5 tysiąca zł. Spora część, bo 75 tysięcy zł. to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace remontowe trwają też wenątrz internatu, gdzie renowacji została poddana klatka schodowa. Wykonawcą jest ta sama firma, która remontuje zewnętrzne schody pałacu. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 100 tysięcy zł. Także i to zadanie realizowane jest z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w ramach programu ochrony zabytków przeznaczyło na ten cel 29 tysięcy zł.

Już w połowie września zakończona zostanie kolejna, trzecia inwestycja, czyli renowacja mostku bramy wjazdowej zespołu pałacowego w Grębowie. Wykonawcą jest Firma Usługowo – Handlowa DEKO _ REX Stefan Tworek – Sokolniki. Koszt inwestycji to prawie 60 tysięcy zł., z czego 20 tysięcy pochodzi od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Fot. KSP – Zewnętrzne schody internatu będą potrzebowały jeszcze trzeciego etapu renowacji.

Fot. Starostwo Powiatowe  – Prace drugiego etapu renowacji schodów zewnętrznych dobiegają końca. Na zdjęciu od lewej: Starosta Jerzy Sudoł, dyrektor SOSW Janusz Galiniak, radni powiatowi i członkowie zarządu powiatu, Marek Ożga i Wojciech Gruszka.

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021