W powiecie

Remonty w Grębowie na finiszu

Remonty w Grębowie na finiszu

Remonty prowadzone na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie dobiegają końca. Trzy ważne inwestycje zostaną zakończone do 22 września, ale efekty tych prac już widać. O pieniądze zadbało starostwo powiatowe.

Jedną z ważniejszych inwestycji, która niebawem dobiegnie końca jest drugi etap renowacji zewnętrznej klatki schodowej internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego znajdującego się w pałacu Dolańskich. Remont wykonuje Zakład Budowlano Kamieniarski Ryszard Łukawski – Kostomłoty, a koszt zadania to prawie 148,5 tysiąca zł. Spora część, bo 75 tysięcy zł. to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prace remontowe trwają też wenątrz internatu, gdzie renowacji została poddana klatka schodowa. Wykonawcą jest ta sama firma, która remontuje zewnętrzne schody pałacu. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 100 tysięcy zł. Także i to zadanie realizowane jest z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w ramach programu ochrony zabytków przeznaczyło na ten cel 29 tysięcy zł.

Już w połowie września zakończona zostanie kolejna, trzecia inwestycja, czyli renowacja mostku bramy wjazdowej zespołu pałacowego w Grębowie. Wykonawcą jest Firma Usługowo – Handlowa DEKO _ REX Stefan Tworek – Sokolniki. Koszt inwestycji to prawie 60 tysięcy zł., z czego 20 tysięcy pochodzi od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Fot. KSP – Zewnętrzne schody internatu będą potrzebowały jeszcze trzeciego etapu renowacji.

Fot. Starostwo Powiatowe  – Prace drugiego etapu renowacji schodów zewnętrznych dobiegają końca. Na zdjęciu od lewej: Starosta Jerzy Sudoł, dyrektor SOSW Janusz Galiniak, radni powiatowi i członkowie zarządu powiatu, Marek Ożga i Wojciech Gruszka.

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

38 zakażeń w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu23 listopada 2020

Trwa montaż oświetlenia parkowych alejek

rta24.eu23 listopada 2020

W Tarnobrzegu rusza telefon zaufania dla dzieci

rta24.eu20 listopada 2020

Nowe pergole śmietnikowe

rta24.eu19 listopada 2020

Tereny po „starej” obwodnicy zyskają wolność

rta24.eu19 listopada 2020

Nowy wóz dla O. S. P. w Sokolnikach za 850 tysięcy złotych

rta24.eu19 listopada 2020

32 zakażenia i 3 zgony w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu18 listopada 2020

Remont u drogowców

rta24.eu18 listopada 2020

Wkrótce ruszy budowa zakładu karnego dla kobiet

rta24.eu18 listopada 2020