W Tarnobrzegu

Riposta prezydenta na zarzuty PiS

Riposta prezydenta na zarzuty PiS

Nie zamierzam odwoływać moich zarzutów związanych z kumoterstwem wobec pana Wojciecha Brzezowskiego. Czekam na to, aż skieruje sprawę do sądu – zapowiedział prezydent Grzegorz Kiełb na dzisiejszej konferencji.  

Odniósł się na niej również do kilkunastu najważniejszych zarzutów przewodniczącego Rady Miasta Kamila Kalinki oraz byłych wiceprezydentów Wojciecha Brzezowskiego i Józefa Motyki,  jakie przedstawili na wczorajszej konferencji prasowej.

Zapowiedział, że ta konferencja to jego ostatnie wystąpienie, bo więcej w polemikę na temat zarzutów PiS nie będzie wchodził.

Na zarzut o to, że nie zabiegał osobiście na szczeblu wojewódzkim o załatwianie ważnych dla miasta spraw odparł: – Po to kowal ma kleszcze, żeby się nie sparzyć, a więc po to miałem dwóch zastępców, żeby pewne rzeczy załatwiali. Każde ich działanie było konsultowane ze mną. Mieli pełną aprobatę i dobrze wiedzieli, w czyim imieniu jadą. Jeśli taka potrzeba jest też jadę do województwa i rozmawiam.

Zarzut dotyczący inwestycji, które wg. PiS są zasługą dwóch wiceprezydentów skomentował:

– Nikt miastu łaski nie robi (…)Jeżeli ktoś pisze dobry wniosek on przechodzi, jeżeli jest zły to nawet legitymacja partyjna w niczym nie pomoże. Chociaż trzeba oddać zasługi jednemu i drugiemu wiceprezydentowi, bo jeśli chodzi o drogę obwodową to ich starania przyczyniły się do tego, że pieniądze są.

Poruszył temat funkcjonowania Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, której odebrano zarządzanie Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym. Skrytykował działania byłej dyrekcji na rzecz TPPT, która „przez rok nie sprzedała ani metra ziemi”, pokazał nieaktualne foldery reklamowe, jakie wydała.

Stwierdził, że według niego wiceprezydent Józef Motyka „został zmuszony,żeby odejść z zajmowanej funkcji” przez swoje ugrupowanie polityczne. – Rozmawiamy w gabinecie, później mamy operatywkę, gdzie elegancko się z prezydentem rozstajemy, kilku naczelników parę ciepłych słów powiedziało, prezydent Motyka cały czas płacze, idzie do gabinetu i płacze kolejne dwie godziny, to za czym płacze? Za tym, że go zmuszono? Bo gdyby to była męska decyzja to żadnego płaczu by nie było – mówił Kiełb.

Mówił też o zakulisowych rozmowach między nim a  przewodniczącym Rady Miasta dotyczących obsady stanowisk w oświacie.

– Jeżeli pan przewodniczący przyprowadza mi sekretarkę jednej ze szkół i mówi, że jest to idealny kandydat na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, a więc naszego najlepszego liceum, to po prostu o mało co za przeproszeniem sobie zębów o biurko nie wybiłem – mówił.

– Jeżeli pan przewodniczący Kalinka próbuje naciskać na panią dyrektor ze szkoły podstawowej nr 7 żeby zatrudniła jego szwagierkę, która co prawda odpowiednie wykształcenie ma, ale nigdy nie pracowała w szkole jako matematyczka, żeby ją zatrudnić, a potem przychodzi do mnie z pretensjami i do pani naczelnik, to tak to powinno wyglądać? Chyba nie do końca. Dlatego jeśli chodzi o konkursy na dyrektorów wiceprezydent Motyka został celowo odsunięty, żeby nie było takiej sytuacji, że nagle sekretarka zostanie dyrektorem szkoły.

Do tych personalnych zarzutów między innymi odniesie się przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka, który na jutro na godz.9 zapowiedział briefing prasowy przed urzędem.

WW

Fot. B.Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021