W Tarnobrzegu

“Rolnik ” stawia na ekologię

“Rolnik ” stawia na ekologię

18.09.2020 r. Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu, były „Rolnik” wziął udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY,  w ramach której Nadleśnictwo Nowa Dęba rozdawało mieszkańcom Tarnobrzega sadzonki buków i  świerków. Uczniom technikum ekonomicznego udało się pozyskać 11 świerków i 5 buków, które zostały posadzone w otoczeniu szkoły przez uczniów technikum architektury krajobrazu. Akcja ta miała dla społeczności szkolnej  nie tylko wymiar edukacyjny ale także jest zgodna z przyjętym przez szkołę kierunkiem działań mocno nakierowanych na ekologię.

W roku ubiegłym „Rolnik” wygrał happening  antysmogowy, organizowany przez Stowarzyszenie EKOSKOP, przy współpracy z Prezydentem Miasta Tarnobrzega, w którym nagrodą była sadzonka drzewa lipowego. Szkoła uznała to wydarzenie za symboliczne, ponieważ od ubiegłego roku szkolnego zajmuje nową siedzibę przy ulicy Jasińskiego 4 i zasadzenie drzewa lipowego miało być dla szkoły symbolem „nowego początku”. Lipa rośnie zdrowo, a dzisiaj zyskał nowych towarzyszy w postaci drzew bukowych i świerkowych.

Na tym Rolnik nie kończy swoich działań zmierzających do kształtowania wśród młodzieży postaw sprzyjających środowisku. W najbliższych planach szkoła ma zasianie kwietnej łąki. Wkrótce rozpoczną się prace związane z przygotowaniem podłoża, czym w ramach zajęć praktycznych zajmą się uczniowie technikum architektury krajobrazu. Kolejnym pomysłem autorstwa uczniów technikum hotelarstwa są hotele dla owadów, budki dla ptaków, pojniki. Może w przyszłości pojawią się ule dla dzikich pszczół. Wśród pomysłów uznanie zdobył, zaproponowany przez uczniów technikum ekonomicznego „dzień wymiany rzeczy”, które dla jednych są zbędne, a innych ucieszą. Ma on na celu ograniczenie nadmiernej konsumpcji i zbędnych zakupów. Każda klasa tj. technikum ekonomiczne, architektury krajobrazu, logistyki, spedycji, portów i terminali, hotelarstwa i rachunkowości będzie realizować projekty ekologiczne odpowiednio dla danej branży. Chodzi o to, żeby podnieść świadomość naszych uczniów, że ekologia jest dzisiaj priorytetem, a działania proekologiczne powinny dotyczyć każdego profilu działalności, ponieważ są rozwiązania przyjazne środowisku i możliwe do zastosowania niezależnie od dziedziny działalności.

„Rolnik stawia na ekologię” z takim hasłem wkraczamy w nowy rok szkolny. Jesteśmy pełni zapału i determinacji aby pomóc przyrodzie przetrwać w dobrze pojętym własnym interesie.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021