W Tarnobrzegu

„Rolnik” złotą szkołą NBP

„Rolnik” złotą szkołą NBP

Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu, popularny Rolnik, znalazł się w gronie 284 szkół w Polsce posiadających prestiżowy certyfikat „Złotej Szkoły NBP”. Rolnik jest jedyną szkołą w mieście mogącą się pochwalić takim osiągnięciem.

Była to pierwsza edycja programu NBP, którego celem jest popularyzacja wśród młodych ludzi wiedzy ekonomicznej, wiedzy o finansach i zarządzaniu nimi. Młodzi ludzie powinni bowiem wiedzieć nie tylko jak zdobywać pieniądze, ale i jak nimi gospodarować. Im większa wiedza, tym lepsze efekty przekładające się na lepszą przyszłość gospodarstw domowych i gospodarki kraju.

Projekt zakładał realizację trzech zadań, w tym spotkanie z ekspertem w dziedzinie finansów, następnie przeprowadzenie lekcji z ekonomii, z naciskiem na korelację międzyprzedmiotową, by podkreślić, że o pieniądzach można mówić na różnych płaszczyznach, więc także na różnych zajęciach. Zwieńczeniem projektu  była debata na temat oszczędzania. Warto nadmienić, że ze względu na bezpieczeństwo wszystkie zadania były przeprowadzone online, co wymagało dodatkowego wysiłku ze strony organizatorów. Do realizacji wymaganych w projekcie zadań powołano w szkole Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, którą stanowili uczniowie różnych kierunków – technikum ekonomicznego, rachunkowości, logistyki i hotelarstwa.

Po zakończeniu projektu uczniowie zgodnie przyznali, że zdobyta wiedza i nowe doświadczenia pozwolą im dużo lepiej poruszać się w świecie finansów. Projekt uświadomił młodzieży także to, że ekonomia jest wszechobecna i towarzyszy im w codziennym życiu, nawet jeśli sobie tego wcześniej nie uświadamiali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021