kultura i rozrywka

ROW rozstrzelał Siarkę

W kiepskim stylu pożegnali się z kibicami na własnym stadionie piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora po kiepskiej grze przegrali z ROW 1964 Rybnik 2:4. Za tydzień, w ostatniej kolejce, Siarkowcy zagrają o prestiż na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

W całym dzisiejszym spotkaniu tarnobrzeżanie byli gorszą drużyną i zasłużenie przegrali. Wynik meczu już w trzeciej minucie otworzyli goście, po fatalnym zachowaniu obrońców Siarki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bezpańskiej piłki w polu karnym podbiegł Szymon Jary i z bliska posłał piłkę do siatki. Po szybkiej stracie bramki gra Siarkowcom w ogóle się nie układała. Łatwe straty, niedokładne podania i brak pomysłu na grę musiało się skończyć utratą kolejnej bramki. W dwudziestej czwartej minucie znowu po błędzie obrony, po dośrodkowaniu w polu karnym z woleja przyłożył Paweł Jaroszewski i goście prowadzili już 2:0. Bramkę kontaktową pięknym strzałem zza szesnastego metra zdobył w trzydziestej siódmej minucie kapitan Marcin Stefanik. Gol jednak nie poderwał gospodarzy do walki. Wręcz przeciwnie. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania przyjezdni podwyższyli swoje prowadzenie. Świetnie rzut wolny sprzed pola karnego wykonał Mariusz Muszalik, który uderzył bezpośrednio na bramkę i piłka tylko zatrzepotała w siatce.

W przerwie meczu trener Gąsior raczej nie „potrząsnął” swoimi zawodnikami, bowiem w drugiej połowie spotkania gra Siarki dalej pozostawiała wiele do życzenia. Już w pięćdziesiątej szóstej minucie przyjezdni znowu skarcili gospodarzy. Czwartego gola dla ROW-u zdobył Sebastian Musiolik. Gra Siarkowcom ewidentnie się dziś nie kleiła. Widać było zmęczenie sezonem. Tarnobrzeżan nie stwarzali sobie sytuacji i nie zagrażali bramce rywala. Stać ich było jeszcze na zdobycie jednego gola po błędzie golkipera ROW-u Kacpra Rosa, który wykopując piłkę trafił w swojego obrońcę. Do futbolówki dobiegł Daniel Koczon, który ograł bramkarza i zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. Dla Koczona dzisiejszy mecz był sto pierwszym rozegranym w barwach Siarki.

Za tydzień, w ostatniej kolejce, Siarkowcy zagrają na wyjeździe derbowe spotkanie ze Stalą Stalowa Wola. Dla obu drużyn będzie to już tylko mecz o prestiż. Siarka zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Stal jest na miejscu dwunastym z 39 punktami na swoim koncie.

Siarka Tarnobrzeg – ROW 1964 Rybnik 2:4 (1:3)

0:1 – 3’ Jary,

0:2 – 24’ Jaroszewski,

1:2 – 37’ Stefanik,

1:3 – 44’ Muszalik,

1:4 – 56’ Musiolik

2:4 – 84’ Koczon

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 4. Bartosz Waleńcik (69, 6. Tomasz Przewoźnik), 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski (46, 44. Michał Żebrakowski) – 13. Jan Grzesik, 9. Marcin Stefanik, 16. Mateusz Czyżycki (67, 20. Grzegorz Płatek), 11. Daniel Koczon, 17. Hubert Tomalski, 21. Michał Dawidowicz – 19. Krzysztof Ropski (55, 7. Konrad Zaradny).

ROW 1964: 1. Kacper Rosa – 2. Jan Janik, 5. Dawid Bober, 15. Szymon Jary, 11. Dawid Gojny – 97. Dominik Budzik (90, 18. Krzysztof Koch), 13. Kamil Spratek, 9. Mariusz Muszalik (90, 19. Dawid Drozdowski), 86. Sebastian Musiolik (77, 10. Sebastian Siwek), 4. Paweł Jaroszewski (64, 16. Damian Koleczko) – 89. Przemysław Brychlik.

żółte kartki: Sylwestrzak – Janik.

sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego