Kronika Policyjna

Rozbite jajko,pukiel włosów: Oszustka okradła tarnobrzeżankę!

Rozbite jajko,pukiel włosów: Oszustka okradła tarnobrzeżankę!

Tarnobrzescy kryminalni pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy. Wczoraj oszustka pod pretekstem uzdrowienia starszej kobiety, przy pomocy “czarów”, ukradła ponad 5 tys. złotych. Policjanci apelują o ostrożność.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i przestrzegali ich przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób.

Wczoraj ofiarą oszustki padła 89-letnia kobieta, która straciła ponad 5 tys. złotych. Około godz. 11, przed jedną z posesji położonych przy ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, podjechał osobowy samochód. Z pojazdu wysiadła kobieta, widzą przed domem starszą panią, zaproponowała pomoc w jej uzdrowieniu. 89-letnia kobieta wpuściła nieznajomą do domu.

“Uzdrowicielka” w trakcie “odczyniania czarów”, poprosiła o jajko, które po zawinięciu w kuchenne ścierki rozbiła ręką. Gdy je odwinęła, zdumiona 89-latka, oprócz rozbitego jajka, zauważyła jeszcze pukiel czarnych włosów. Wówczas kobieta oznajmiła jej, że wisi nad nią klątwa i jeśli zapłaci to zdejmie z niej czary.

Do przywrócenia zdrowia i szczęścia staruszki, potrzebne były wszystkie jej oszczędności. Starsza kobieta spełniła jej żądania. Gdy przekazała pieniądze, oszustka kazała jej zakopać rozbite jajko i pukiel włosów. Wykorzystując nieuwagę poszkodowanej, odjechała z pieniędzmi w nieznanym kierunku. Gdy kobieta wróciła do mieszkania, zorientowała się, że nie ma ani “uzdrowicielki”, ani gotówki w kwocie 5300 złotych.

Rysopis oszustki:

wiek około 30 lat, wzrost 165 cm, szczupłej budowy ciała. Kobieta ubrana była w ciemne spodnie, ciemną kurtkę z kapturem, na szyi miała drobne jasne korale z wisiorkami.
Apelujemy o rozsądek i czujność. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt tel. (15) 851 34 33 lub całodobowo 997.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021