W powiecie

Rozbudowa przedszkola w Woli Baranowskiej

Rozbudowa przedszkola w Woli Baranowskiej

Na chwilę obecną prace związane z rozbudową Publicznego Przedszkola w Woli Baranowskiej prowadzone są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Przeróbce ulega cała infrastruktura wnętrza przedszkola.
Cała procedura rozpoczęła się wraz z końcem 2020 r., kiedy to została podpisana umowa z wykonawcą zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku przedszkola w miejscowości Wola Baranowska’’, z kolei w lutym br.  „pełną parą” ruszyły prace budowlane.

 

Obecne przedszkole wybudowane zostało na miejscu pierwszej szkoły podstawowej. W zamyśle było to przedszkole jednooddziałowe, jednak w związku z zapotrzebowaniem środowiska zostało przekształcone w przedszkole dwuoddziałowe.  Placówka dysponowała 2 salami zajęć, jedną łazienką, małą szatnią i kuchnią.  Ze względu na małą powierzchnię sal i zaplecza sanitarnego nie można było przyjąć więcej niż 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Był to duży problem dla pracujących rodziców, którzy musieli szukać miejsc dla swoich pociech w innych placówkach, odległych  nawet kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania.

Z każdym rokiem zwiększała się liczba dzieci chętnych do uczęszczania do przedszkola, dlatego też zostały podjęte działania zmierzające do realizacji rozbudowy przedszkola. Od września 2018 roku, aby umożliwić przyjęcie większej liczby dzieci, oddział „O’’ został przeniesiony do budynku szkoły. Dzięki temu, za zgodą Marka Mazura Burmistrza Miasta i Gminy w Baranów Sandomierski, była możliwość utworzenia dodatkowego oddziału 3 i 2,5-latków.

 

Mając na uwadze powyższe, rozbudowa placówki była konieczna, ponieważ zainteresowanie rodziców posłaniem swoich pociech do tego przedszkola, przerastało możliwości lokalowe na przyjęcie większej liczby dzieci. Dlatego władze Gminy zdecydowały o rozbudowie placówki. Dzięki przeprowadzonym pracom przedszkole dysponować będzie trzema nowoczesnymi, pełnometrażowymi  salami zabaw, zapleczem sanitarno-higienicznym, przestronną szatnią, nowocześnie wyposażoną kuchnią wraz z zapleczem, gabinetem indywidualnych zajęć dodatkowych, przestronnym korytarzem. Ponadto zostanie poszerzony wjazd na parking z wyodrębnionymi dodatkowo miejscami postojowymi.

 

Zakończenie prac przewidywane jest na sierpień 2021 roku, z kolei  1 września odbędzie się oficjalne otwarcie nowych pomieszczeń przedszkola.

Wartość całego zadania szacowana jest na 894 884,13 zł brutto. Inwestycja jest realizowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

 

 

 

Źródło U.G. Baranów Sandomierski

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021

Niedzielne popołudnie z pożarami

rta24.eu12 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021