W Tarnobrzegu

Rozniecili groźny pożar w pobliżu jeziora. Są w rękach policji

Rozniecili groźny pożar w pobliżu jeziora. Są w rękach policji

Strażacy przez dwie godziny gasili wczoraj płonące nieużytki w rejonie ulicy Ocickiej i Siarkowej. Wiał silny wiatr, ogień szybko się rozprzestrzeniał potęgując zagrożenie. Dym unoszący się w rejonie lasu zauważyli policjanci patrolujący Jezioro Tarnobrzeskie.

W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej, dwa z PSP i trzy z OSP. Strażacy przyznają, że pożar był trudny do opanowania i bardzo niebezpieczny. – Okazało się, że palą się nie tylko trawy ale i sterty gałęzi. Wiatr rozprzestrzeniał ogień w stronę pobliskiego lasu i zabudowań. Ostatecznie spłonęło półtora hektara – mówi mł. brygadier Jacek Widuch, rzecznik komendy miejskiej PSP w Tarnobrzegu.

Strażaków powiadomili policjanci patrolujący łodzią Jezioro Tarnobrzeskie. – Około godziny 15 zauważyli kłęby ciemnego dymu w rejonie lasu. Zaalarmowali strażaków z Ocic i udali się na brzeg w to miejsce, żeby sprawdzić, co się dzieje – mówi nam Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Gdy policjanci zaczęli przeszukiwać teren przy ulicy Siarkowej jeden z nich zauważył chowającego się w trawie mężczyznę, a przy nim drugiego, który próbował ukryć się w zaroślach. Znaleźli przy nich narzędzia.

– Była to ręczna piła, siekiera i sekatory ogrodnicze. Mężczyżni zostali zatrzymani, byli trzeźwi i przyznali się, że to oni rozniecili pożar. Dokonywali wycinki zarośli na działce – dodaje Beata Jędrzejewska-Wrona.

52-latek i 63-latek trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj z ich udziałem policjanci przeprowadzą czynności dochodzeniowe. Dodajmy, że podpalanie traw jest zabronione. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021