W Tarnobrzegu

Rozniecili groźny pożar w pobliżu jeziora. Są w rękach policji

Rozniecili groźny pożar w pobliżu jeziora. Są w rękach policji

Strażacy przez dwie godziny gasili wczoraj płonące nieużytki w rejonie ulicy Ocickiej i Siarkowej. Wiał silny wiatr, ogień szybko się rozprzestrzeniał potęgując zagrożenie. Dym unoszący się w rejonie lasu zauważyli policjanci patrolujący Jezioro Tarnobrzeskie.

W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej, dwa z PSP i trzy z OSP. Strażacy przyznają, że pożar był trudny do opanowania i bardzo niebezpieczny. – Okazało się, że palą się nie tylko trawy ale i sterty gałęzi. Wiatr rozprzestrzeniał ogień w stronę pobliskiego lasu i zabudowań. Ostatecznie spłonęło półtora hektara – mówi mł. brygadier Jacek Widuch, rzecznik komendy miejskiej PSP w Tarnobrzegu.

Strażaków powiadomili policjanci patrolujący łodzią Jezioro Tarnobrzeskie. – Około godziny 15 zauważyli kłęby ciemnego dymu w rejonie lasu. Zaalarmowali strażaków z Ocic i udali się na brzeg w to miejsce, żeby sprawdzić, co się dzieje – mówi nam Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Gdy policjanci zaczęli przeszukiwać teren przy ulicy Siarkowej jeden z nich zauważył chowającego się w trawie mężczyznę, a przy nim drugiego, który próbował ukryć się w zaroślach. Znaleźli przy nich narzędzia.

– Była to ręczna piła, siekiera i sekatory ogrodnicze. Mężczyżni zostali zatrzymani, byli trzeźwi i przyznali się, że to oni rozniecili pożar. Dokonywali wycinki zarośli na działce – dodaje Beata Jędrzejewska-Wrona.

52-latek i 63-latek trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj z ich udziałem policjanci przeprowadzą czynności dochodzeniowe. Dodajmy, że podpalanie traw jest zabronione. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021