Kronika Policyjna

Rozpędzonym autem wjechał w lokomotywę

Rozpędzonym autem wjechał w lokomotywę

Policjanci wyjaśniają dlaczego kierowca volkswagena wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzył się z lokomotywą. Mężczyzna przewoził jeszcze dwóch pasażerów. Wszyscy trzej pili wcześniej alkohol. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 25-letni kierowca passata stracił prawo jazdy. Za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Dzisiejszej nocy, na tarnobrzeskim osiedlu Sobów, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, volkswagen passat zderzył się z lokomotywą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni mężczyzna, kierując passatem, jadąc w kierunku centrum osiedla Sobów, nie zachował szczególnych środków ostrożności przed przejazdem kolejowym, w wyniku czego uderzył w jadącą lokomotywę. Volkswagenem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów w wieku 18 i 20 lat. Passat wbił się w tył lokomotywy i został przeciągnięty, aż do bocznicy kolejowej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Policjanci ustalili, że maszynista był trzeźwy. Kierowca passata wydmuchał 0,24 promila alkoholu, jego dwaj pasażerowie mieli po ponad 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny obu pojazdów, wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalili i rozpytali świadków zdarzenia. W związku z kierowaniem pojazdem po użyciu alkoholu, 25-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Na miejscu zdarzenia, oprócz funkcjonariuszy, pracowali strażacy PSP.

25-letni kierowca volkswagena za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy:

  • Lokomotywa waży średnio 80 ton. To powoduje, że siła z jaką uderza lokomotywa w samochód jest proporcjonalna do siły, z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę.
  • Pociągi mają zawsze pierwszeństwo przejazdu w stosunku do pojazdów ratunkowych, uprzywilejowanych, samochodów i pieszych.
  • Pociąg jest szerszy od rozstawu szyn o około 1 metr z każdej strony. Jest to szczególnie ważne dla pieszych, którzy powinni zachować bezpieczną odległość od przejeżdżających pociągów.
  • Pociągi towarowe nie jeżdżą o stałych porach, a rozkłady jazdy pociągów pasażerskich ulegają zmianie.
  • Dzisiejsze pociągi są cichsze, wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg jest zawsze bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.
  • Nie wolno chodzić po torach, jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. W momencie, gdy maszynista widzi osobę przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym lub pojazd na torach, jest już za późno. Droga hamowania pociągu może wynieść nawet do 2 km, czyli mniej więcej tyle, co długość 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Pociągi nie mogą zatrzymać się na tyle szybko, aby uniknąć kolizji.
  • Jeżeli widać jakiekolwiek elementy infrastruktury kolejowej (tory, rozjazdy) zawsze trzeba zakładać, że są one eksploatowane, nawet jeśli pozornie wyglądają na opuszczone.
  • Pamiętaj, aby przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.
  • Bądź czujny na terenie kolejowym. Nie czytaj, nie miej słuchawek w uszach. Elementy infrastruktury kolejowej nie są miejscem do zabawy lub wypoczynku.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Tarnobrzegu opel zderzył się z ciężarówką

rta24.eu23 listopada 2020

Pijany kierowca przyjechał na stacje zatankować paliwo

rta24.eu20 listopada 2020

Poszukiwany przez sąd wpadł , bo zaśmiecał ulice

rta24.eu19 listopada 2020

53-letni mieszkaniec Tarnobrzega z 2 promilami za kierownicą

rta24.eu18 listopada 2020

Pijana 35-latka, zatrzymana dwukrotnie w ciągu jednego dnia

rta24.eu17 listopada 2020

Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne !

rta24.eu16 listopada 2020

Pożar dwóch domów w Grębowie

rta24.eu13 listopada 2020

Tymczasowy areszt, dla mężczyzny który złamał obowiązek izolacji

rta24.eu12 listopada 2020

Kto rozpoznaje tego mężczyznę ?

rta24.eu10 listopada 2020