Bez kategorii

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

W związku z panującą epidemią i rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz kierując się troską o stan zdrowia mieszkańców Samorząd Gminy rozpoczął dystrybucję bezpłatnych jednorazowych maseczek ochronnych.

Za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego do Urzędu Miasta i Gminy dotarło 23 500 sztuk maseczek jednorazowych pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy udało się pozyskać dodatkowe 3 800 sztuk, dzięki czemu każdy mieszkaniec dostanie 3 maseczki.

Dystrybucję maseczek w poszczególnych miejscowościach prowadzą sołtysi przy pomocy Rad Sołeckich oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu sprawnie dostarczymy pakiety ochronne do każdego mieszkańca naszej Gminy. Każde gospodarstwo domowe otrzyma maseczki w ilości stosownej do ilości osób zgłoszonych w deklaracji śmieciowej.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od soboty, 27 lutego obowiązują nowe zasady dotyczące zakrywania ust i nosa. Zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego wprowadzony został nakaz zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki. Nie można więc używać już przyłbic czy innych zamienników jak chusty, kominy, szaliki.

Zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń, kto nie stosuje się do przepisów porządkowych o zachowaniu się w miejscach publicznych – tu osoba niestosująca się do obowiązku zakrywania ust i nosa, może zostać ukarana mandatem do 500 zł. Dodatkowo brak maseczki w sklepie stał się uzasadnioną podstawą do odmowy sprzedaży.

Pamiętajmy, że nosząc maseczkę chronimy zarówno siebie jak i ludzi wokół nas oraz w istotnym stopniu ograniczamy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

 

 

 

 

 

 

Źródło Gmina Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021
bs deweloper rzeszów

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rta24.eu30 grudnia 2020