W powiecie

Rozpoczęły się scalenia gruntów w gminie Baranów Sandomierski

Rozpoczęły się scalenia gruntów w gminie Baranów Sandomierski

Proces scalenia ruszył w ubiegłym tygodniu. Skorzystać mogą wszyscy, którzy chcą powiększyć, zmodernizować i dostosować do swoich potrzeba gospodarstwa, muszą jednak zgłosić się do udziału w tym procesie. Scalanie prowadzone jest przez Starostwo Powiatowe z udziałem rady uczestników. 

– Już kilka lat temu , w rozmowie z burmistrzem Baranowa Sandomierskiego Markiem Mazurem, mieszkańcy zgłaszali taką potrzebę – mówi Jacek Rożek, wicestarosta tarnobrzeski. – Właściciele gruntów mówili o tym, że niektóre ich działki są nieforemne, czasem zbyt długie, czasem zbyt wąskie. Trudno jest na nich coś wybudować. A ideą scalania jest to, by działki były foremne, funkcjonalne, tak by nadawały się zarówno do produkcji rolnej, jak też do innego funkcjonowania, np. do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak się okazuje, wiele działek w tej okolicy nie ma dojazdu, a jedną z idei scalania jest to, by każda działka miała też swój swobodny, nie zależny od nikogo dojazd. Kolejną zaletą scalenia jest melioracja gruntów. W procesach scaleniowych porządkuje się też stan prawny terenów.

Warunkiem przeprowadzenia tego procesu jest zgoda co najmniej 50 proc. mieszkańców terenu objętego scalaniem lub też zgoda właścicieli co najmniej połowy obszaru scalenia.

O szczegółach można się dowiedzieć z ulotki wydanej przez Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie lub osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim albo w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu.

Materiał prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021