W powiecie

Rozpoczęły się scalenia gruntów w gminie Baranów Sandomierski

Rozpoczęły się scalenia gruntów w gminie Baranów Sandomierski

Proces scalenia ruszył w ubiegłym tygodniu. Skorzystać mogą wszyscy, którzy chcą powiększyć, zmodernizować i dostosować do swoich potrzeba gospodarstwa, muszą jednak zgłosić się do udziału w tym procesie. Scalanie prowadzone jest przez Starostwo Powiatowe z udziałem rady uczestników. 

– Już kilka lat temu , w rozmowie z burmistrzem Baranowa Sandomierskiego Markiem Mazurem, mieszkańcy zgłaszali taką potrzebę – mówi Jacek Rożek, wicestarosta tarnobrzeski. – Właściciele gruntów mówili o tym, że niektóre ich działki są nieforemne, czasem zbyt długie, czasem zbyt wąskie. Trudno jest na nich coś wybudować. A ideą scalania jest to, by działki były foremne, funkcjonalne, tak by nadawały się zarówno do produkcji rolnej, jak też do innego funkcjonowania, np. do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak się okazuje, wiele działek w tej okolicy nie ma dojazdu, a jedną z idei scalania jest to, by każda działka miała też swój swobodny, nie zależny od nikogo dojazd. Kolejną zaletą scalenia jest melioracja gruntów. W procesach scaleniowych porządkuje się też stan prawny terenów.

Warunkiem przeprowadzenia tego procesu jest zgoda co najmniej 50 proc. mieszkańców terenu objętego scalaniem lub też zgoda właścicieli co najmniej połowy obszaru scalenia.

O szczegółach można się dowiedzieć z ulotki wydanej przez Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Rzeszowie lub osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim albo w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu.

Materiał prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Powrót do szkoły w reżimie sanitarnym

rta24.eu25 maja 2020

Prognoza pogody – burze z gradem I stopnia

rta24.eu25 maja 2020

Moździerze i mundury dla Sił Zbrojnych RP

rta24.eu25 maja 2020

Umowa na 11,5 mln zł z ARP dla Wobi-Stal podpisana

rta24.eu22 maja 2020

Samochód terenowy dla OSP Nowa Dęba

rta24.eu22 maja 2020

Pomoc z Urzędu Wojewódzkiego dla powiatowych jednostek

rta24.eu22 maja 2020

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie w Chmielowie (DK9)

rta24.eu22 maja 2020

Laptopy dla powiatowych szkół

rta24.eu21 maja 2020

Głosujmy na Tarnobrzeg w konkursie

rta24.eu21 maja 2020