Rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

Pieniądze są, umowa podpisana, firma wyłoniona do wykończenia i wyposażenia ścianki wspinaczkowej już rozpoczęła prace. Centrum wspinaczkowe w Tarnobrzegu nareszcie staje się faktem.

Przetarg na realizację zadania wartego blisko 2 mln złotych wygrała firma z Gdańska, ALP Extreme – Szkoła Alpinizmu, profesjonalnie zajmująca się tego typu inwestycjami. Pomiędzy miastem, a wykonawcą przed kilkoma dniami podpisano już umowę, obecnie wykonawca rozpoczął prace. To oznacza jedno – wybudowana przed trzema laty ścianka wspinaczkowa, a raczej konstrukcja w stanie surowym, jako zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego z 2016 r., nareszcie doczeka się finalizacji.

Śmiałe założenia, by w Tarnobrzegu powstało profesjonalne centrum sportów wspinaczkowych prze laty nie dźwignął budżet miasta, nie wystarano na ten cel także pieniędzy z zewnątrz. Aż do teraz. – Ściankę możemy finalizować dzięki bezzwrotnej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z otrzymanych ponad  7 milionów złotych blisko 2 miliony zarezerwowaliśmy właśnie na ten cel – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Rozpoczęty właśnie drugi etap realizacji inwestycji obejmuje m.in. prace budowlane głównie wewnątrz obiektu, ale i wykończenie na zewnątrz, wykonanie podłóg, zaplecza szatniowo-sanitarnego, montaż elementów wspinaczkowych. Prace powinny zakończyć się w połowie czerwca tego roku. Jak mówią znawcy tematu, 18-metrowej ścianki do wspinaczki rekreacyjnej i ekspresowej zazdrościć nam będą miłośnicy tego sportu z całego kraju. Zapraszamy więc do Tarnobrzega!

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dzień liczby Pi w szkole w Skopaniu

rta24.eu22 marca 2021

Filmy w Kinie Wisła TDK

rta24.eu17 marca 2021

Sandomierz – miasto kameralnych przyjemności

rta24.eu16 marca 2021

Kino Wisła zaprasza

rta24.eu15 marca 2021

Dzień kobiet w Gorzycach

rta24.eu9 marca 2021

CieszFanów Festiwal ogłasza nowe zespoły

rta24.eu8 marca 2021

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021