kultura i rozrywka

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Jeszcze przed świętami poznamy laureatów dwóch konkursów ogłoszonych przez Tarnobrzeski Dom Kultury. A ściślej – we wtorek 22 marca odbędzie się tu rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego i etap rejonowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Dla Gimnazjalistów „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” 2016.

Wtorek to będzie bardzo pracowity i pełen emocji dzień w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W samo południe rozpoczną się eliminacje rejonowe konkursu „Sacrum w Literaturze i Sztuce”, które wyłonią uczestników finału. Ten zaś odbędzie się 2 kwietnia w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, które jest głównym organizatorem konkursu. TDK jest jednym z czterech miejsc w województwie, w których odbywają się kwalifikacje. Konkurs rozstrzygany jest w kilku kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i poezja śpiewana. Wstęp jest otwarty, więc każdy może przyjść kibicować uczestnikom. Początek o 12.00.

Tego samego dnia także ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców najpiękniejszych, najciekawszych prac nadesłanych do Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Tu także mamy kilka kategorii: projekt kartki wielkanocnej, pisanka lub baranek oraz palma wielkanocna. Konkurs rozstrzygany będzie w czterech kategoriach wiekowych. Mogli w nim uczestniczyć młodzi artyści z Tarnobrzega, Sandomierza oraz powiatów: tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja artystyczna miała nie lada zadanie, wybierając te, które zasługują na wyróżnienie. Komu zdecydowano przyznać nagrody, dowiemy się już we wtorek. Tego dnia zostanie także otwarta wystawa najpiękniejszych rękodzieł w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00.

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Kino plenerowe w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu22 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Sława Czarnecka we wspomnieniach

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021

Kamionka odetchnęła. Społecznicy posprzątali las

rta24.eu17 czerwca 2021

Sing, sing – TDK zaprasza na koncert poświęcony Agnieszce Osieckiej

rta24.eu17 czerwca 2021

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

rta24.eu16 czerwca 2021