kultura i rozrywka

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Jeszcze przed świętami poznamy laureatów dwóch konkursów ogłoszonych przez Tarnobrzeski Dom Kultury. A ściślej – we wtorek 22 marca odbędzie się tu rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego i etap rejonowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Dla Gimnazjalistów „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” 2016.

Wtorek to będzie bardzo pracowity i pełen emocji dzień w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W samo południe rozpoczną się eliminacje rejonowe konkursu „Sacrum w Literaturze i Sztuce”, które wyłonią uczestników finału. Ten zaś odbędzie się 2 kwietnia w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, które jest głównym organizatorem konkursu. TDK jest jednym z czterech miejsc w województwie, w których odbywają się kwalifikacje. Konkurs rozstrzygany jest w kilku kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i poezja śpiewana. Wstęp jest otwarty, więc każdy może przyjść kibicować uczestnikom. Początek o 12.00.

Tego samego dnia także ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców najpiękniejszych, najciekawszych prac nadesłanych do Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Tu także mamy kilka kategorii: projekt kartki wielkanocnej, pisanka lub baranek oraz palma wielkanocna. Konkurs rozstrzygany będzie w czterech kategoriach wiekowych. Mogli w nim uczestniczyć młodzi artyści z Tarnobrzega, Sandomierza oraz powiatów: tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja artystyczna miała nie lada zadanie, wybierając te, które zasługują na wyróżnienie. Komu zdecydowano przyznać nagrody, dowiemy się już we wtorek. Tego dnia zostanie także otwarta wystawa najpiękniejszych rękodzieł w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00.

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021

Na Dzień Kobiet – Babiniec on-line

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021