kultura i rozrywka

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Jeszcze przed świętami poznamy laureatów dwóch konkursów ogłoszonych przez Tarnobrzeski Dom Kultury. A ściślej – we wtorek 22 marca odbędzie się tu rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego i etap rejonowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Dla Gimnazjalistów „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” 2016.

Wtorek to będzie bardzo pracowity i pełen emocji dzień w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W samo południe rozpoczną się eliminacje rejonowe konkursu „Sacrum w Literaturze i Sztuce”, które wyłonią uczestników finału. Ten zaś odbędzie się 2 kwietnia w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, które jest głównym organizatorem konkursu. TDK jest jednym z czterech miejsc w województwie, w których odbywają się kwalifikacje. Konkurs rozstrzygany jest w kilku kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i poezja śpiewana. Wstęp jest otwarty, więc każdy może przyjść kibicować uczestnikom. Początek o 12.00.

Tego samego dnia także ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców najpiękniejszych, najciekawszych prac nadesłanych do Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Tu także mamy kilka kategorii: projekt kartki wielkanocnej, pisanka lub baranek oraz palma wielkanocna. Konkurs rozstrzygany będzie w czterech kategoriach wiekowych. Mogli w nim uczestniczyć młodzi artyści z Tarnobrzega, Sandomierza oraz powiatów: tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja artystyczna miała nie lada zadanie, wybierając te, które zasługują na wyróżnienie. Komu zdecydowano przyznać nagrody, dowiemy się już we wtorek. Tego dnia zostanie także otwarta wystawa najpiękniejszych rękodzieł w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00.

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Uroczystości poświęcone żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

Zaproszenie na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wielowsi

rta24.eu31 sierpnia 2021