kultura i rozrywka

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Rozstrzygnięcia konkursów: Wielkanocnego i Sacrum…

Jeszcze przed świętami poznamy laureatów dwóch konkursów ogłoszonych przez Tarnobrzeski Dom Kultury. A ściślej – we wtorek 22 marca odbędzie się tu rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego i etap rejonowy XVII Wojewódzkiego Konkursu Dla Gimnazjalistów „SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE” 2016.

Wtorek to będzie bardzo pracowity i pełen emocji dzień w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W samo południe rozpoczną się eliminacje rejonowe konkursu „Sacrum w Literaturze i Sztuce”, które wyłonią uczestników finału. Ten zaś odbędzie się 2 kwietnia w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, które jest głównym organizatorem konkursu. TDK jest jednym z czterech miejsc w województwie, w których odbywają się kwalifikacje. Konkurs rozstrzygany jest w kilku kategoriach: plastycznej, recytatorskiej i poezja śpiewana. Wstęp jest otwarty, więc każdy może przyjść kibicować uczestnikom. Początek o 12.00.

Tego samego dnia także ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców najpiękniejszych, najciekawszych prac nadesłanych do Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Tu także mamy kilka kategorii: projekt kartki wielkanocnej, pisanka lub baranek oraz palma wielkanocna. Konkurs rozstrzygany będzie w czterech kategoriach wiekowych. Mogli w nim uczestniczyć młodzi artyści z Tarnobrzega, Sandomierza oraz powiatów: tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja artystyczna miała nie lada zadanie, wybierając te, które zasługują na wyróżnienie. Komu zdecydowano przyznać nagrody, dowiemy się już we wtorek. Tego dnia zostanie także otwarta wystawa najpiękniejszych rękodzieł w Galerii Debiut w kawiarni TDK. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00.

źródło: TDK Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021