Rozrywka

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

Od 23 lipca br. rusza pobór opłat za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie. Opłata wynosić będzie jedynie 10 zł. Płacić będzie można w biletomatach bądź telefonem poprzez aplikację.

Wysokość opłaty wjazdowej nad jezioro to 10 złotych od pojazdu. Z takim, niewielkim, kosztem wypoczynku nad Jeziorem Tarnobrzeskim liczyć się musi każdy zmotoryzowany użytkownik terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pobór opłat rusza od piątku 23 lipca.

Mając w pamięci olbrzymie korki tworzące się na Wisłostradzie w okolicy wjazdu nad jezioro, zdecydowano, że dotychczasowy jedyny punkt poboru opłat, a zlokalizowany właśnie na wjeździe nad jezioro, zastąpią samoobsługowe urządzenia do poboru opłat. Płatności będzie można więc dokonać w jednym z 10 biletomatów usytuowanych wzdłuż ulicy Plażowej i Żeglarskiej. Płatności w urządzeniach będzie można dokonywać gotówką, kartą płatniczą lub BLIKIEM. Opłaty będzie można także wnosić korzystając jedynie z telefonu, poprzez jedną z 4 aplikacji: MobiParking, Pango, mPay lub ePark.

Opłata za wjazd obowiązywać będzie we wszystkie dni tygodnia, w godzinach od 8.00 do 18.00. Przypominać o niej będą tablice ustawione przy wjeździe nad jezioro, a także przy ulicach Plażowej i Żeglarskiej. W pierwszych dniach obowiązywania opłat przeprowadzona zostanie akcja informacyjna, w ramach której kierowcy otrzymają ulotki informujące o wysokości opłaty i sposobie jej dokonywania. Kontrole opłat będą przeprowadzane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, a osoby które jej nie dokonają będą dodatkowo narażone na koszty związane z egzekucją opłaty wjazdowej.

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

rta24.eu30 sierpnia 2021

Rajd rowerowy “Burza”- wyprawa z historią w tle

rta24.eu27 sierpnia 2021

Etnolas gościł w Tarnobrzegu.

rta24.eu24 sierpnia 2021

Zakończyły się prace nad zalewem w Gorzycach. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł

rta24.eu24 sierpnia 2021

Mistrzowie uhonorowani w rocznicę wielkiego triumfu

rta24.eu23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu23 sierpnia 2021

Nowe palmy wzdłuż Wisłostrady

rta24.eu19 sierpnia 2021