W Tarnobrzegu

Ruszą remonty dróg. Zamkowa, Zwierzyniecka i inne

Ruszą remonty dróg. Zamkowa, Zwierzyniecka i inne

Wiosną i latem kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na tarnobrzeskich drogach. Inwestycje ucieszą jednak mieszkańców, którzy na nie czekali.

Jak dowiedzieliśmy się, do 29 lipca powinna zakończyć się przebudowa ulicy Zamkowej na odcinku od Sienkiewicza do ul. Ocickiej. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni, chodników, pobocza, odwodnienia, miejsc postojowych i zatok autobusowych. Prawie do końca sierpnia potrwa długo oczekiwana modernizacja ulicy Zwierzynieckiej (na zdjęciu) od ronda z ul.Kwiatkowskiego do lasu. Droga zyska nową konstrukcję, ciągi pieszo-rowerowe, oświetlenie, kanalizację deszczową a mieszkańcy nowe miejsca parkingowe. Przebudowa czeka także odchodzące od ulicy Dąbrówki – Kasztanową, Topolową, Grabową. Prace te zakończą się do 30 czerwca. Trochę dłużej, bo do września trzeba będzie poczekać na odnowę ulic Mieszka I, Jaworowej i Modrzewiowej.

Prezydent poinformował, że oszczędności po przetargowe są na tyle duże, że podjęto decyzję o wykonaniu kolejnych remontów. Na czwartkowej sesji Rady Miasta pod głosowanie radnych poddane zostaną uchwały w sprawie przesunięć w budżecie. Ogłoszono przetargi na opracowanie dokumentacji przebudowy ulicy Błonie w Ocicach, modernizację układu ulic Piaskowej i Czerwonego Krzyża a także na przebudowę ulic Zakładowej, Strefowej, Chemicznej, Chmielowskiej i Siarkopolowej. Przetargi na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego mają być ogłoszone jeszcze w tym roku.

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021