W powiecie

Rusza targ, ale na nowych, tymczasowych, zasadach

Rusza targ, ale na nowych, tymczasowych, zasadach

Wznawiamy handel na miejskim targowisku. Obwarowany będzie jednak pewnymi obostrzeniami, których bezwzględne przestrzeganie będzie warunkiem funkcjonowania targu. 

W poniedziałek, gdy w życie weszły złagodzenia niektórych obowiązujących do tej pory zakazów w związku z COVID-19, prezydent Tarnobrzega zwrócił się do mieszkańców o przekazanie swych opinii na temat możliwości wznowienia działalności miejskiego targowiska, ale tylko na z góry ustalonych zasadach. Post z pytaniem trafił do blisko 11-u tysięcy odbiorców, a na niemalże 300 komentarzy tylko trzy osoby wyraziły pewne obawy.  Tak więc, zgodnie z życzeniem mieszkańców, już od jutra (23 kwietnia) rusza handel na targowisku miejskim przy ulicy Kwiatkowskiego. Jak zapowiadał prezydent, ten będzie możliwy tylko pod pewnymi warunkami.

– Po pierwsze, jak planowaliśmy, a czego też mieszkańcy sobie życzyli, dając temu wyraz w komentarzach, handel rozkładamy na sześć dni w tygodniu, by rozładować tłok. O ile nad liczbą kupujących przebywających jednorazowo na placu targowym czuwać będzie zarządzający targowiskiem, chcemy też uniknąć tłumu oczekujących przed bramą. Dlatego proszę mieszkańców, by nie wszyscy od razu pierwszego dnia ruszyli na targowisko. Wciąż obowiązuje nas główna zasada wprowadzona w czasie epidemii – zostań w domu! Pamiętajmy, wyjście na targ tylko w celu zrobienia niezbędnych zakupów, nie w celach towarzyskich! Zakupy róbmy szybko, by inni nie musieli długo oczekiwać w kolejce przed bramą – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wśród komentarzy mieszkańców pojawiały się i takie o umożliwienie handlu artykułami z każdej branży, jakie do tej pory pojawiały się w ofercie sprzedających, jednak dla bezpieczeństwa zdecydowano, by na początek uruchomić tylko sprzedaż artykułów rolnych i spożywczych. Podobnie z godzinami otwarcia, na początek pozostają zwyczajowo przyjęte 6.00 – 13.00. Stąd prośba do osób niepracujących, by zakupy zaplanować w inne niż sobota dni, tak, by w soboty umożliwić to osobom, które na tygodniu pracują.

– Nie wykluczamy wprowadzania stopniowo zmian, zarówno dotyczących godzin otwarcia targowiska, czy poszerzania asortymentu, ale wszystko uzależniamy od kilku czynników. Zarówno od wytycznych rządu, sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, ale też od  poważnego podejścia handujących i kupujących do zasad, jakie obowiązywać będą na targowisku – podkreśla prezydent Bożek.

Od czwartku, 23 kwietnia, aż do odwołania, na targowisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego obowiązywać będą następujące zasady:

– handlowanie od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni wolnych;

– sprzedaż wyłącznie artykułów rolnych i spożywczych;

– zważywszy na powierzchnię targowiska dopuszcza się zorganizowanie maksymalnie 50 stoisk, na każde stoisko maksymalnie 3 kupujących (liczba kupujących kontrolowana będzie na bramie, dlatego otwarta będzie tylko jedna brama);

– kupującym udostępniony będzie płyn do dezynfekcji rąk lub rękawiczki;

– zarówno kupujący, jak i sprzedający obowiązkowo muszą mieć rękawiczki, a także poprawnie założone maseczki;

– niestosowanie się do powyższych zasad skutkować będzie usunięciem z targowiska.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Wyniki wyborów w sołectwach i osiedlach w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu4 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020