W powiecie

Rzut podkową, slalom bryczką. Woźnice zjechali do Furman

Rzut podkową, slalom bryczką. Woźnice zjechali do Furman

Ci, co kochają konie i pracują z nimi świetnie bawili się we wtorek w Furmanach. Wieś, której nazwa nawiązuje do zawodu furmana już po raz drugi zaprosiła ich na zlot. Świętowano także dożynki.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Trześni, podczas której rolnicy z Sokolnik, Orlisk, Trześni oraz Furman dziękowali za tegoroczne plony. Po przejściu dożynkowego korowodu wójt Gorzyc Leszek Surdy i radni podzielili się z mieszkańcami chlebem. Po prezentacjach grup dożynkowych odbyła się uroczysta dekoracja koni i przejazd bryczkami po najładniejszych zakątkach Furman.

Rzut podkową i slalom bryczką na czas, ale tak, by nie rozlać wody i nie rozbić jajka trzymanego na łyżce to konkurencje przygotowane dla woźniców, którzy rywalizowali w konkursach sprawnościowych. Pierwsze miejsce zajęli Stanisław Duma i Lucjan Myszka z Sokolnik, drugie Zbigniew Bieniek i Marek Loch ze Skowierzyna, a trzecie Tadeusz Woźniak i Stanisław Prarat z Wrzaw.

W konkursie na najładniejszą bryczkę i furmankę organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników zlotu. Najmłodszym woźnicą był sześcioletni Michał Czerwiński z Trześni. Powoził kucykiem o imieniu Fanta.

Podczas święta nie zabrakło scenicznych prezentacji w wykonaniu młodych artystów z domu kultury w Sokolnikach, Szkoły Podstawowej im. St. Jachowicza w Furmanach. Wystąpił także zespół folklorystyczny „Perełki” z Żupawy. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021