W Tarnobrzegu

Są pieniądze na utworzenie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus

Są pieniądze na utworzenie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus

Gmina Tarnobrzeg 20 marca złożyła do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o dotację na utworzenie Dziennego Domu Senior+ w Tarnobrzegu. Po rozpatrzeniu wniosku gmina uzyskała maksymalną kwotę dofinansowania, tj. 300 000,00 zł , w tym 250 000,00 zł na roboty budowlane i 50 000,00 zł na wyposażenie. Dzięki pozyskanej dotacji w Tarnobrzegu powstanie druga jednostka dziennego pobytu dla osób starszych.

Zadanie polega na przystosowaniu budynku przy ul. Sandomierskiej 25 w Tarnobrzegu na potrzeby Dziennego Domu „Senior+”, który będzie filią funkcjonującego w mieście Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kopernika. Placówka będzie przygotowana na przyjęcie docelowo 50 uczestników.

W ramach realizacji zadania publicznego planuje się przebudowę 11 pomieszczeń, w tym łazienki. Oddanie do użytkowania Dziennego Domu Senior+ planuje się na miesiąc listopad 2018 roku.

Na parterze budynku poprzez przebudowę i odpowiednie wyposażenie zostaną utworzone następujące pomieszczenia:

1. Sala ogólnodostępna, pełniąca funkcje jadalni i świetlicy – wyposażona w stoły, krzesła, komody, regały, keyboard oraz wieżę audio.
2. Kuchnia ze zmywalnią przystosowana do wydawania posiłków – wyposażana w meble, płytę indukcyjną z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, lodówkę, robot kuchenny, stół, krzesła, garnki i odpowiednie naczynia.
3. Sala do utrzymania aktywności ruchowej – wyposażona w drabinki, materace, rotory do rąk i nóg, ergometry rowerowe, platformę wibracyjną, tablicę oporową do ćwiczeń manualnych oraz krzesła.
4. Pokój zabiegowo-pielęgniarski – wyposażony w kozetkę lekarską, szafy medyczne oszklone, parawan medyczny, ciśnieniomierze, meble biurowe.
5. Łazienka  z dwiema toaletami, umywalką i prysznicem z krzesełkiem i uchwytami.
6. Szatnia – zlokalizowana w obszernym holu, wyposażona w indywidualne szafki dla uczestników i personelu, ławki i lustra.
7. Pomieszczenie klubowe – wyposażone w regały z książkami i prasą, kanapę, fotele, stół, krzesła, telewizor z szafką, laptop z dostępem do Internetu, biurko z krzesłem obrotowym i lampkami
8. Sala terapii zajęciowej – wyposażona w regały, stoły, krzesła oraz stół stolarski.

Na piętrze budynku zostaną przebudowane dwa pomieszczenia: pokój przeznaczony dla administracji – kierownika Domu oraz pokój socjalny dla pracowników. Wyposażone zostaną w odpowiednie meble oraz sprzęty biurowe. Ponadto na piętrze planuje się utworzyć w jednym pomieszczeniu wydzielone miejsce na pralkę i do prasowania wyposażone w pralkę, żelazko, deskę do prasowania i suszarki. Budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych – planuje się zamontowanie windy dla osób niepełnosprawnych z parteru na I piętro oraz podjazdu przy wejściu do budynku.

Całkowity koszt zadania wynosi 1 186 045,50 zł, w tym wyposażenie 116 507,40 zł, a dofinansowanie 300 000,00 zł. Projekt będzie realizowany między majem a październikiem, natomiast otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus zaplanowano na listopad 2018 roku.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

Dyskutowali o zintegrowanym planowaniu

rta24.eu20 lipca 2021

Tarnobrzeg. Złóż wniosek o kartę abonamentową

rta24.eu16 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021