W Tarnobrzegu

Są pieniądze na utworzenie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus

Są pieniądze na utworzenie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus

Gmina Tarnobrzeg 20 marca złożyła do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o dotację na utworzenie Dziennego Domu Senior+ w Tarnobrzegu. Po rozpatrzeniu wniosku gmina uzyskała maksymalną kwotę dofinansowania, tj. 300 000,00 zł , w tym 250 000,00 zł na roboty budowlane i 50 000,00 zł na wyposażenie. Dzięki pozyskanej dotacji w Tarnobrzegu powstanie druga jednostka dziennego pobytu dla osób starszych.

Zadanie polega na przystosowaniu budynku przy ul. Sandomierskiej 25 w Tarnobrzegu na potrzeby Dziennego Domu „Senior+”, który będzie filią funkcjonującego w mieście Domu Dziennego Pobytu przy ul. Kopernika. Placówka będzie przygotowana na przyjęcie docelowo 50 uczestników.

W ramach realizacji zadania publicznego planuje się przebudowę 11 pomieszczeń, w tym łazienki. Oddanie do użytkowania Dziennego Domu Senior+ planuje się na miesiąc listopad 2018 roku.

Na parterze budynku poprzez przebudowę i odpowiednie wyposażenie zostaną utworzone następujące pomieszczenia:

1. Sala ogólnodostępna, pełniąca funkcje jadalni i świetlicy – wyposażona w stoły, krzesła, komody, regały, keyboard oraz wieżę audio.
2. Kuchnia ze zmywalnią przystosowana do wydawania posiłków – wyposażana w meble, płytę indukcyjną z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, lodówkę, robot kuchenny, stół, krzesła, garnki i odpowiednie naczynia.
3. Sala do utrzymania aktywności ruchowej – wyposażona w drabinki, materace, rotory do rąk i nóg, ergometry rowerowe, platformę wibracyjną, tablicę oporową do ćwiczeń manualnych oraz krzesła.
4. Pokój zabiegowo-pielęgniarski – wyposażony w kozetkę lekarską, szafy medyczne oszklone, parawan medyczny, ciśnieniomierze, meble biurowe.
5. Łazienka  z dwiema toaletami, umywalką i prysznicem z krzesełkiem i uchwytami.
6. Szatnia – zlokalizowana w obszernym holu, wyposażona w indywidualne szafki dla uczestników i personelu, ławki i lustra.
7. Pomieszczenie klubowe – wyposażone w regały z książkami i prasą, kanapę, fotele, stół, krzesła, telewizor z szafką, laptop z dostępem do Internetu, biurko z krzesłem obrotowym i lampkami
8. Sala terapii zajęciowej – wyposażona w regały, stoły, krzesła oraz stół stolarski.

Na piętrze budynku zostaną przebudowane dwa pomieszczenia: pokój przeznaczony dla administracji – kierownika Domu oraz pokój socjalny dla pracowników. Wyposażone zostaną w odpowiednie meble oraz sprzęty biurowe. Ponadto na piętrze planuje się utworzyć w jednym pomieszczeniu wydzielone miejsce na pralkę i do prasowania wyposażone w pralkę, żelazko, deskę do prasowania i suszarki. Budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych – planuje się zamontowanie windy dla osób niepełnosprawnych z parteru na I piętro oraz podjazdu przy wejściu do budynku.

Całkowity koszt zadania wynosi 1 186 045,50 zł, w tym wyposażenie 116 507,40 zł, a dofinansowanie 300 000,00 zł. Projekt będzie realizowany między majem a październikiem, natomiast otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior Plus zaplanowano na listopad 2018 roku.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021