W Tarnobrzegu

Sądowy finał potrójnego morderstwa

Sądowy finał potrójnego morderstwa

66-letni Zenon K. ma spędzić za kratkami 25 lat. Taką karę wymierzył Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu mieszkańcowi Stalowej Woli, oskarżonemu o zabicie dwóch bezdomnych i sąsiada.

Dramat rozegrał się w połowie listopada 2015 roku w bloku komunalnym przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli. Od kilkudziesięciu ciosów zadanych nożem zginęli trzej mężczyźni – lokator mieszkania na trzecim piętrze i dwóch bezdomnych nocujących w mieszkaniu Zenona K.

W związku ze zbrodnią śledczy zatrzymali dwie osoby: właściciela mieszkania Zenona K. i jego młodszego znajomego Krzysztofa S., który od razu przyznał się do zabicia trzech mężczyzn, oskarżając o zbrodnię także Zenona K. Później 29-latek wycofał swoje słowa stwierdzając, że starszy mężczyzna nie miał z rzezią nic wspólnego.

Młodszy z mężczyzn nie był jednak sądzony za zbrodnię. Lekarze stwierdzili u niego schizofrenię paranoidalną. Został osadzony w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Branicach i zbadany przez biegłych, którzy ocenili wiarygodność jego zeznań. Za najbardziej prawdopodobną uznali tę pierwszą wersję, mówiącą o tym, że jego wspólnikiem w zbrodni był Zenon K.

Oskarżony przez cały proces przekonywał sąd o swojej niewinności. Utrzymywał, że nie było go w domu, kiedy doszło do tragedii. Śledczy podważyli jednak wersję oskarżonego, wedle której śmiertelne ciosy miał zadawać wyłącznie Krzysztof S. Według jednego z policjantów Zenon K. miał przyznać się do udziału w zabójstwach.

Na rozprawie 31 października sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Zanim usłyszał wyrok Zenon K. mówił do sędziego: – Proszę uniewinnienie. Czemu mam darmo siedzieć…
Wyrok jest nieprawomocny.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021