W Tarnobrzegu

Sądowy finał potrójnego morderstwa

Sądowy finał potrójnego morderstwa

66-letni Zenon K. ma spędzić za kratkami 25 lat. Taką karę wymierzył Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu mieszkańcowi Stalowej Woli, oskarżonemu o zabicie dwóch bezdomnych i sąsiada.

Dramat rozegrał się w połowie listopada 2015 roku w bloku komunalnym przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli. Od kilkudziesięciu ciosów zadanych nożem zginęli trzej mężczyźni – lokator mieszkania na trzecim piętrze i dwóch bezdomnych nocujących w mieszkaniu Zenona K.

W związku ze zbrodnią śledczy zatrzymali dwie osoby: właściciela mieszkania Zenona K. i jego młodszego znajomego Krzysztofa S., który od razu przyznał się do zabicia trzech mężczyzn, oskarżając o zbrodnię także Zenona K. Później 29-latek wycofał swoje słowa stwierdzając, że starszy mężczyzna nie miał z rzezią nic wspólnego.

Młodszy z mężczyzn nie był jednak sądzony za zbrodnię. Lekarze stwierdzili u niego schizofrenię paranoidalną. Został osadzony w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Branicach i zbadany przez biegłych, którzy ocenili wiarygodność jego zeznań. Za najbardziej prawdopodobną uznali tę pierwszą wersję, mówiącą o tym, że jego wspólnikiem w zbrodni był Zenon K.

Oskarżony przez cały proces przekonywał sąd o swojej niewinności. Utrzymywał, że nie było go w domu, kiedy doszło do tragedii. Śledczy podważyli jednak wersję oskarżonego, wedle której śmiertelne ciosy miał zadawać wyłącznie Krzysztof S. Według jednego z policjantów Zenon K. miał przyznać się do udziału w zabójstwach.

Na rozprawie 31 października sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Zanim usłyszał wyrok Zenon K. mówił do sędziego: – Proszę uniewinnienie. Czemu mam darmo siedzieć…
Wyrok jest nieprawomocny.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021