Kronika Policyjna

Pięciu kierowców straciło prawa jazdy

Pięciu kierowców straciło prawa jazdy

Tarnobrzescy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali 5 praw jazdy. Trzech kierowców straciło uprawnienia do kierowania za jazdę w stanie nietrzeźwości, dwóch kolejnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W miniony weekend, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego tarnobrzeskiej komendy zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Zatrzymali także czterech kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Pięciu z nich straciło uprawnienia, jeden z nich nie posiadał ich wcale.

Patrol tarnobrzeskiej drogówki w piątek przed południem, w miejscowości Zabrnie zatrzymał do kontroli bmw. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Gorzyce miał w organizmie 0,86 promila.

W sobotę o godz. 7, na ul. Warszawskiej policjanci zatrzymali kierującą oplem. Kobieta jechała z prędkością 106 km/h w terenie zbudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 36-latka oprócz mandatu straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Tego samego dnia, po południu, w miejscowości Stale policjanci zatrzymali 55-latka kierującego motorowerem. Mężczyzna miał w organizmie 0,54 promila. Niespełna 30 minut później, na ul. Warszawskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 59- letniego kierowcę opla astry. Badanie na urządzeniu wykazało 1,34 promila.

Również w sobotę, przed godz. 20, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Zwierzyniecką. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Okazało się, że kierujący nissanem nie posiadał prawa jazdy i jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,71 promila. Z kolei w niedzielę policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego volkswagenem, który jechał ulicą Warszawską w Tarnobrzegu z prędkością 102 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia na 3 miesiące.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości wszyscy kierujący odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, a także grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021