kultura i rozrywka

Sandomierz Fashion Street, czyli łączy nas moda i kultura

Sandomierz Fashion Street, czyli łączy nas moda i kultura

Pokazy mody projektantów z całej Polski, show akordeonowe, wokalne i taneczne oraz prezentacja aktywnych kobiet z regionu złożyły się na program wydarzenia Sandomierz Fashion Street.

Burza i deszcz nie zdołały wygrać z pasją, emocjami i niezwykłą atmosferą wyjątkowego niedzielnego wydarzenia. Sandomierz Fashion Street zgromadził wokół mody i kultury tłumy turystów i mieszkańców, a także wiele osób ze świata mody i show biznesu, samorządowców, działaczy. Wydarzenie odbywało się pod patronatem dwóch województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego, dwóch powiatów: sandomierskiego i tarnobrzeskiego, Czwórmiasta i gmin partnerskich do których należą: Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nisko, Gorzyce, Baranów Sandomierski.

– To dzięki wsparciu otrzymanemu z Państwa strony impreza miała charakter prestiżowy i ze względu na obecność znakomitych gości reprezentujących świat mody. Z drugiej strony była otwarta dla każdego, kto zechciał w niej uczestniczyć. Jeszcze raz dziękujemy – mówi w imieniu osób zaangażowanych w przedsięwzięcie Justyna Wesołowska, pomysłodawczyni SFS.

Modowe święto rozpoczął panel dyskusyjny w Zamku Królewskim w Sandomierzu organizowany w partnerstwie ze Świętokrzyską Grupą Mediową w ramach cyklu spotkań „W Kobiecym Klimacie”. Rozmawiano o tym, co jest i będzie modne.

Główne show w scenerii sandomierskiej starówki poprowadziła popularna modelka i stylistka Joanna Horodyńska. Był to pokaz mody z udziałem dziewięciu polskich projektantów z różnych części Polski: Ewa Zbaraszewska, Kovalowe, Marzena Chełmińska, Agnieszka Piechowska-Dragan, Serafin Andrzejak, S&S, Patrycja Włodarczyk, Edyta Jermacz i Justyna Wesołowska. Były to kolekcje bardzo różnorodne: awangardowe, projekty budzące zachwyt i zaskoczenie, ale także bardziej stonowane, ciekawe ubrania.

Pomysłodawczyni całego wydarzenia Justyna Wesołowska zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję inspirowaną wzorami i krojami lasowiackimi. Na bazie tradycyjnej męskiej „kamizieli” stworzyła nieprzeciętne kreacje, kimona, w które przekornie ubrała kobiety.

W programie wieczoru znalazły się także dwa koncerty: akordeonistki Weroniki Sury oraz wokalistki Daggi – Dagmary Czechury. Widzowie obejrzeli również show taneczne w wykonaniu Julii Gołębiowskiej oraz Weroniki Maruszak. Podczas pokazów zaprezentowane zostały także sylwetki kobiet – aktywnych mieszkanek regionu, artystek, działaczek i społecznic.

Projekt spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i przysłużył się zacieśnieniu relacji pomiędzy wyszczególnionymi miastami oraz gminami. Zostanie on podsumowany podczas debaty w Tarnobrzeskim Domu Kultury 19 sierpnia br. Wówczas przedstawiciele samorządów porozmawiają na temat: „Łączy nas kultura – debata o współpracy regionalnej. Bariery szanse i dobre praktyki”. Podczas spotkania zaplanowano także pokazy mody, podsumowanie całego cyklu wydarzeń SFS oraz występy wokalne młodej piosenkarki Natalii Ciecierskiej.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021