W powiecie

Serce na nakrętki w Baranowie Sandomierskim

Serce na nakrętki w Baranowie Sandomierskim

Dzień Ziemi to wspaniała okazja, by przypomnieć jak ważne dla środowiska jest segregowanie odpadów. Serce na nakrętki promujące ekologię, od dziś stojące na baranowskim rynku będzie również pomocną dłonią dla potrzebujących.

W dniu wczorajszym dokonano montażu serca na Rynku w Baranowie Sandomierskim. Fundatorem kosza na nakrętki jest firma EKO-Kwiat, będąca odbiorcą odpadów komunalnych w Gminie Baranów Sandomierski.

Dzięki wykonaniu metalowego serca, mieszkańcy będą mogli wrzucać zbierane plastikowe nakrętki, a tym samym wesprzeć osoby potrzebujące w pozyskaniu środków na leczenie czy rehabilitację.

Nakrętki z butelek po napojach, wodzie, mleku czy jogurtach może wrzucić każdy! Zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Teraz nakrętki zbierane w Państwa domach mogą pomóc innym!

Na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalone na kogo zostaną przeznaczone nakrętki ze zbiórki. Jednak jesteśmy przekonani, że wszystkie potrzebujące dzieci z Gminy Baranów Sandomierski, dzięki Państwa ogromnym sercom, będą mogły skorzystać z pomocy. Informacje dla kogo zbieramy i przez jaki okres czasu będzie prowadzona dana zbiórka będą przekazywane i dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Baranów Sandomierski oraz na portalu społecznościowym Facebook.

Osoby, które są zainteresowane pozyskaniem nakrętek prosimy o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski pod numerem telefonu (15) 811 85 81 wew. 132 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: urzad@baranowsandomierski.pl

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej wspaniałej inicjatywie. Wierzymy, że Państwa serca są równie duże, jak to na baranowskim rynku i szybko zostanie wypełnione nakrętkami! Pamiętajmy, że każda zakrętka się liczy i sprawi ogromną radość !

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. i G. Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021