W Tarnobrzegu

Siarczkowe wody topią lody. Odwiert w budżecie obywatelskim

Siarczkowe wody topią lody. Odwiert w budżecie obywatelskim

Patrząc na podających sobie ręce prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i radnego Witolda Zycha można odnieść wrażenie, że zapanowała między nimi zgoda. Takie niezwykłe właściwości mają wody siarczkowe!

„Wody siarczkowe to na pewno jest przyszłość Tarnobrzega” – powiedział podczas ostatniej sesji prezydent Grzegorz Kiełb, czym ucieszył radnego Witolda Zycha. Słowa prezydenta były komentarzem do wcześniejszej wypowiedzi radnego. Z radością zakomunikował on radzie, że prezydent zadeklarował mu swoje poparcie i wyraził chęć spotkania i rozmowy na temat wód siarczkowych, czego radny się kompletnie nie spodziewał.

Kto obserwował sesje wie, że obydwaj poróżnili się. Zych nie przebierając w słowach krytykował władze miasta za brak decyzji w sprawie przekazania z budżetu 350 tysięcy złotych na odwiert wód siarczkowych. Bezskutecznie domagał się też powołania „Społecznego Zespołu ds. pozyskania i zagospodarowania wód siarczkowych do celów balneoterapeutycznych i rekreacyjnych na terenie miasta Tarnobrzega”.

Witold Zych potwierdził nam, że w połowie sierpnia złoży do budżetu obywatelskiego projekt dotyczący wykonania odwiertu wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Będzie to jeden z tak zwanych ogólnomiejskich projektów, które będą wybierane głosami wszystkich mieszkańców. Na ich realizację zarezerwowano w budżecie obywatelskim 400 tys. złotych. Jesienią okaże się, czy tarnobrzeżanie postawią na ten właśnie pomysł. Projekty można składać do końca sierpnia.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021
Zwierzyniec tbg fot

Jest porozumienie w sprawie Zwierzyńca

rta24.eu17 lutego 2021

Inicjatywy lokalne na start !

rta24.eu15 lutego 2021