W Tarnobrzegu

Siarczkowe wody topią lody. Odwiert w budżecie obywatelskim

Siarczkowe wody topią lody. Odwiert w budżecie obywatelskim

Patrząc na podających sobie ręce prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i radnego Witolda Zycha można odnieść wrażenie, że zapanowała między nimi zgoda. Takie niezwykłe właściwości mają wody siarczkowe!

„Wody siarczkowe to na pewno jest przyszłość Tarnobrzega” – powiedział podczas ostatniej sesji prezydent Grzegorz Kiełb, czym ucieszył radnego Witolda Zycha. Słowa prezydenta były komentarzem do wcześniejszej wypowiedzi radnego. Z radością zakomunikował on radzie, że prezydent zadeklarował mu swoje poparcie i wyraził chęć spotkania i rozmowy na temat wód siarczkowych, czego radny się kompletnie nie spodziewał.

Kto obserwował sesje wie, że obydwaj poróżnili się. Zych nie przebierając w słowach krytykował władze miasta za brak decyzji w sprawie przekazania z budżetu 350 tysięcy złotych na odwiert wód siarczkowych. Bezskutecznie domagał się też powołania „Społecznego Zespołu ds. pozyskania i zagospodarowania wód siarczkowych do celów balneoterapeutycznych i rekreacyjnych na terenie miasta Tarnobrzega”.

Witold Zych potwierdził nam, że w połowie sierpnia złoży do budżetu obywatelskiego projekt dotyczący wykonania odwiertu wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Będzie to jeden z tak zwanych ogólnomiejskich projektów, które będą wybierane głosami wszystkich mieszkańców. Na ich realizację zarezerwowano w budżecie obywatelskim 400 tys. złotych. Jesienią okaże się, czy tarnobrzeżanie postawią na ten właśnie pomysł. Projekty można składać do końca sierpnia.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021