Siarka minimalnie uległa liderowi

Zacięty mecz mieli okazję oglądać kibice w Opolu, gdzie będąca liderem tabeli Odra podejmowała tarnobrzeską Siarkę. Chociaż podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora walczyli do ostatnich minut, to do domu wracają w kiepskich humorach po przegranej 3:4. Gospodarze za to wykorzystali dwie „jedenastki”.

To było wyjątkowo piłkarskie strzelanie w Opolu. Jednak pomimo tego, że więcej bramek strzelili goście z Tarnobrzega, to trzy punkty na swoim koncie dopisuje Odra. Festiwal strzelecki rozpoczął już w czternastej minucie Michał Żebrakowski, który zdobył pierwszą bramkę dla przyjezdnych z Tarnobrzega. Stracona bramka tylko rozjuszyła gospodarzy, którzy swój strzelecki pojedynek rozpoczęli niespełna kwadrans później. W ciągu pięciu minut stojący w tarnobrzeskiej bramce Karol Dybowski musiał aż trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Pierwszą bramkę dla Odry w 28 minucie z rzutu karnego zdobył Marcin Wodecki. Zaledwie dwie minuty później kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył tym razem Gabriel Nowak. Po kolejnych trzech minutach na 3:1, również z karnego, podwyższył Szymon Skrzypczak. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył kapitan Siarkowców Marcin Stefanik.

Jeszcze gorzej dla podopiecznych trenera Gąsiora rozpoczęła się drugą połowa, kiedy w pięćdziesiątej minucie Michał Dawidowicz zaliczył samobójcze trafienie i Odra prowadziła już 4:2. Pomimo niekorzystnego wyniku Siarkowcy walczyli do końca. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem kontaktowego gola zdobył jeszcze Bartosz Waleńcik, jednak tarnobrzeżanom zabrakło już czasu, aby chociaż wywalczyć remis w Opolu.

Po sobotnim meczu Siarkowcy nadal zajmują piątą lokatę w tabeli z dorobkiem 41 punktów. W następnej, 27. kolejce, tarnobrzeżanie podejmować będą na własnym boisku warszawską Polonię, która plasuje się na szesnastej pozycji w ligowej tabeli. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 22 kwietnia, początek o godz. 16:00.

ODRA OPOLE – SIARKA TARNOBRZEG 4:3 (3:2)

4:3 – Waleńcik 87′

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 18. Łukasz Winiarczyk, 4. Aleksander Kowalski, 23. Mateusz Peroński, 8. Rafał Brusiło – 99. Marek Gancarczyk (74, 9. Mateusz Gancarczyk), 6. Tomasz Wepa, 86. Gabriel Nowak (61, 2. Szymon Przystalski), 10. Waldemar Gancarczyk (86, 14. Marcin Stasiowski), 88. Marcin Wodecki – 20. Szymon Skrzypczak (81, 11. Łukasz Staroń).

Siarka: (skład wyjściowy) 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki, 20. Grzegorz Płatek, 16. Mateusz Czyżycki – 44. Michał Żebrakowski

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat