Siarka podzieliła się punktami

Z jednym punktem wracają z dalekiego Kołobrzegu piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, którzy w sobotni wieczór, w ramach szóstej kolejki, zmierzyli się z tamtejszą Kotwicą. Tarnobrzeżanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Początek spotkania był dość niemrawy z jednej, jak i drugiej strony. Obie ekipy miały trudności ze skontrowaniem akcji, która zakończyłaby się strzałem na bramkę. Ciekawiej zrobiło się dopiero w 39 minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul w polu karnym Radosława Sylwestrzaka na Piotrze Gielu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Kotwicy – Jakub Poznański, który posłał futbolówkę obok bramki Siarki. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora od razu ruszyli do ataku. Po szybkiej wymianie podań sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Michał Żebrakowski, który ograł golkipera Kotwicy i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach tarnobrzeskiej Siarki.

Rozjuszeni gospodarze świetnie rozpoczęli drugą połowę. Już w 47 minucie Piotr Giel strzałem w sam narożnik bramki pokonał stojącego między słupkami Karola Dybowskiego. Pojedynek wyraźnie nabrał właściwego tempa, bo na kolejną bramkę kibice musieli czekać zaledwie siedem minut. Mocnym strzałem z dystansu w krótki róg popisał się Hubert Tomalski i przyjezdni z Tarnobrzega znów odzyskali prowadzenie. Chociaż wydawało się, że przyjezdni kontrolują mecz i wywiozą z Kołobrzegu komplet punktów, to podopieczni trenera Gąsiora dali się zaskoczyć w 83 minucie kiedy ponownie do bramki Siarki trafił Giel.
W najbliższą sobotę, 3 września, o godz. 16 piłkarze Siarki podejmować będą obecnego wicelidera tabeli, drużynę Rakowa Częstochowy.

KOTWICA KOŁOBRZEG – SIARKA TARNOBRZEG 2:2 (0:1)
0:1 – Żebrakowski 42′
1:1 – Giel 47′
1:2 – Tomalski 54′
2:2 – Giel 83′