Siarka ratuje punkt za remis

Tarnobrzeskiej Siarce dziś szczęście sprzyjało. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora szczęśliwie zremisowali na własnym boisku z Błękitnymi Stargard 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie, ale niedosyt z remisu na pewno czują goście, którzy w drugiej połowie lepiej prezentowali się od gospodarzy.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście ze Stargardu, kiedy Wojciech Fadecki już w siódmej minucie posłał piłkę kilka centymetrów obok słupka. Ten sam zawodnik kilka minut później znowu nastraszył gospodarzy, ale piłka i tym razem minęła słupek po zewnętrznej stronie. Błękitni stwarzali sobie dobre sytuacje i mocno przetestowali stojącego w bramce Siarki Karola Dybowskiego. Na ataki przyjezdnych gospodarze odpowiedzieli w 21 minucie, jednak futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Kilka minut później szansę na bramkę miał Daniel Koczon, który „zawinął” piłkę, jednak ta minimalnie minęła okienko bramki.

Mniej chaotyczną grę w drugiej połowie prezentowali goście i to oni w 53 minucie wyszli na prowadzenie. Po idealnym dośrodkowaniu Patryk Skórecki strzałem z ośmiu metrów pokonał bramkarza Siarki. Stracona bramka jednak nie podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy bardzo chcieli wyrównać, ale niestety nie potrafili przeprowadzić żadnej składnej akcji. Za to Błękitni idąc za ciosem już kilka minut później mogli podwyższyć wynik, jednak chociaż strzelali z bliska, to obok bramki. Szczęście do gospodarzy nie uśmiechnęło się w 63 minucie, kiedy Grzegorz Szymusik o mało nie wbił piłki do swojej bramki. Siarkowcy wyrównali dopiero na dziewięć minut przed końcem po dużym zamieszaniu w polu karnym. Rzut wolny wykonywał Daniel Koczon, jednak piłkę odbił golkiper Błękitnych.

Do wybitej futbolówki najwyżej wyskoczył Jan Grzesik, który skierował ją do bramki i chociaż przyjezdni wybili piłkę, to sędzia uznał, że przekroczyła ona całym obwodem linię i uznał bramkę. Obie ekipy próbowały jeszcze rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, jednak wynik się już nie zmienił.

W dzisiejszym spotkaniu arbiter pokazał aż dziewięć żółtych kartek. Jednak obie ekipy mecz kończyły w komplecie. W ekipie Siarkowców w wyjściowej jedenastce znalazło się aż sześciu młodzieżowców. Kolejnych pięciu zasiadło na ławce rezerwowych, a trzech z nich zameldowało się na boisku. Po dwudziestej pierwszej kolejce podopieczni trenera Gąsiora mają na swoim koncie 32 punkty i zajmują piąte miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Siarkowców czeka wyprawa do Zambrowa na mecz z tamtejszą Olimpią.

Spotkanie zaplanowano na 18 marca, początek o godz. 15:00.

Siarka Tarnobrzeg – Błękitni Stargard 1:1 (0:0)

Bramki: 53. Skórecki, 81. Grzesik

Kartki:   24. Dawidowicz (SRK), 30. Waleńcik (SRK), 45. Koczon (SRK), 84. Żebrakowski (SRK) – 20.

Czapłygin (BSS), 35. Skórecki (BSS), 80. Liśkiewicz (BSS), 82. Wróbel (BSS), 89. Wojtasiak (BSS)

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz (75. Głaz) – Stefanik (C),

Przewoźnik (56. Żebrakowski), Tomalski (46.Czyżycki), Płatek (57.Witkowski), Koczon – Ropski

Rezerwowi: Beszczyński, Czyżycki, Wawrylak, Głaz, Witkowski, Żebrakowski

Błękitni Stargard: Wróbel – Szymusik, Baranowski, Liśkiewicz (C), Gutowski – Fadecki, Lisowski,

Wojtasiak, Czapłygin (46.Brzęczek), Skórecki (90+1. Więcek) – Flis (70. Magnuski)

Rezerwowi: Ufnal, Brzęczek, Magnuski, Orłowski, Pustelnik, Więcek, Zdunek