kultura i rozrywka

Siarka rozstrzelana w Bełchatowie.

Siarka rozstrzelana w Bełchatowie

Ciężki powrót z Bełchatowa czekał piłkarzy drugoligowej Siarki Tarnobrzeg po sobotnim meczu z GKS-em Bełchatów. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora muszą przełknąć gorycz porażki po tym, jak bełchatowianie zafundowali gościom z Tarnobrzega mocne strzelanie. GKS pokonał Siarkę aż 5:2, a cztery bramki przyjezdnym „wpakował” Piotr Giel.

W sobotni wieczór kibice w Bełchatowie mieli okazję zobaczyć świetne widowisko sportowe i grad bramek. Obie ekipy zostawiły na boisku sporo sił i wylanego potu. Lepsi jednak okazali się gospodarze. Przyjezdnych „wykończył” Piotr Giel, który aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Spotkanie świetnie rozpoczęli goście z Tarnobrzega, którzy już w dziesiątej minucie wyszli na prowadzenie, a autorem trafienia był najlepszy tego dnia na boisku Mateusz Broź. Kilka minut później świetną sytuację miał Mateusz Czyżycki jednak bramkarz gospodarzy sparował piłkę na aut. „Brunatni” dążyli za wszelką cenę do wyrównania i dopięli swego jeszcze przed przerwą. W trzydziestej szóstej minucie Piotr Giel otrzymał świetne podanie i pewnie pokonał golkipera Siarki po raz pierwszy.

Po wyrównującej bramce i emocjonującej pierwszej połowie spotkania, druga zapowiadała walkę do ostatnich minut. Już w siódmej minucie drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Piotra Giela, który dostał piłkę na tacy i wpakował ją tuż pod poprzeczkę. Na odpowiedź Siarkowców nie trzeba było długo czekać. Zaledwie cztery minuty później tarnobrzeżan do walki poderwał ponownie Mateusz Broź, który z kilkunastu metrów posłał piłkę w prawy róg bramki.

Dwa razy Giel i dwa razy Broź i remis na tablicy, a do końca spotkania zostało jeszcze sporo czasu. Niestety defensywa Siarki z każdą minutą grała coraz gorzej i popełniała coraz większe błędy ułatwiając grę bełchatowianom. Taki błąd w 65 minucie wykorzystał ponownie Giel, który po raz trzeci umieścił piłkę w tarnobrzeskiej bramce. Po stracie kolejnego gola Siarkowcy nie zdążyli zerwać się do walki, kiedy stojący między słupkami Karol Dybowski musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty i to po raz czwarty po strzale Piotra Giela. Strata kolejnego gola niestety już podcięła skrzydła przyjezdnym. Wprawdzie świetną sytuację miał jeszcze Mateusz Broź, ale bardzo dobrze w bramce gospodarzy interweniował Arkadiusz Moczadło. Siarkowcy opadli z sił, a bełchatowianie to wykorzystali i dobili gości w 88 minucie, kiedy wynik spotkania na 5:2 ustalił Dawid Flaszka.

Po sobotniej porażce tarnobrzeżanie szybko muszą stanąć na nogi i uwierzyć w swoje możliwości, bowiem już w najbliższą środę, 23 sierpnia, Siarkowcy podejmować będą na własnym stadionie drużynę Rozwoju Katowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 5:2 (1:1)