sport

Siarka Tarnobrzeg zagra z Ruchem Chorzów

Siarka Tarnobrzeg zagra z Ruchem Chorzów

Czternastokrotny Mistrz Polski Ruch Chorzów będzie rywalem Siarki w 18 kolejce drugiej ligi. To pierwsza kolejka rundy rewanżowej.

Do zakończenia jesieni pozostały naszym piłkarzom cztery mecze. Wszystkie będą miały swój ciężar gatunkowy, w każdym Siarka musi szukać punktów jeśli nie chce skończyć roku na miejscu spadkowym. Zanim nasz zespół zagra z Bełchatowem, Olimpią Grudziądz i Olimpią Elbląg czeka go trudny wyjazd do spadkowicza z pierwszej ligi Ruchu Chorzów.

Od 1 listopada trenerem Ruchu został wieloletni piłkarz tego klubu Marek Wleciałowski, który zastąpił swojego kolegę z czasów gry w Ruchu Dariusza Fornalaka. Już pod wodzą Wleciałowskiego chorzowianie wygrali w poprzedniej kolejce z Pogonią Siedlce (2:1), odwracając losy meczu w samej końcówce. Decydujący gol Kowalskiego padł w ostatniej akcji meczu.

W podobnych okolicznościach przegrała Siarka, tracąc gola w Częstochowie w 93 minucie meczu. Do Chorzowa Siarka pojedzie bez kontuzjowanego w Częstochowie Kamila Radulj.

Siarkowcy po serii 10 meczów bez zwycięstwa spadli na 14 lokatę, czyli tuż nad strefę spadkową. Na wyjeździe nasi piłkarze wygrali w tym sezonie tylko raz, w połowie sierpnia w Elblągu. Ruch zajmuje po 17 meczach 10 miejsce z dorobkiem 21 punktów. Aż 15 punktów wywalczył na własnym boisku, gdzie gra zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. W Chorzowie udało się wygrać tylko Radomiakowi i Widzewowi, ale z drugiej strony Ruch miał ogromne problemy przed własną publicznością z takimi zespołami jak Olimpia Elbląg, Gryf czy Znicz. Jeśli Siarka wreszcie zagra na miarę swoich możliwości jest w stanie przywieźć z Chorzowa jakąś zdobycz punktową.

Ostatni raz piłkarze Siarki zagrali w Chorzowie na ul. Cichej 24 lata temu. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. W meczu tym zagrali zarówno były szkoleniowiec Ruchu Dariusz Fornalak jak i obecny Marek Wleciałowski, a gole dla Niebieskich strzelali Śrutwa i Gęsior.

Mecz w Chorzowie rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00.

Źródło: Siarka Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021