Siarka triumfuje po raz pierwszy

Po sobotnim meczu trzeciej kolejki drugiej ligi piłkarze tarnobrzeskiej Siarki mogą zapisać na swym koncie pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora pokonali na własnej murawie spadkowicza z I ligi, drużynę Rozwoju Katowice 2:1.

Siarkowcy bardzo dobrze weszli w mecz i już w dziewiątej minucie mogli unieść ręce w geście triumfu. Kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Hubert Tomalski, który posłał piłkę w okienko, obok bezradnego golkipera gości. Przyjezdni ruszyli do ataku jednak w bardzo dobrej dyspozycji był dziś tarnobrzeski bramkarz Karol Dybowski. Piłkarze Włodzimierza Gąsiora jeszcze w pierwszej połowie mogli pokusić się o drugą bramkę, kiedy Tomalski wypatrzył Jakuba Głaza, który wbiegł z piłką miedzy obrońców gości i mocno uderzył na bramkę. Jednak dobrą interwencją popisał się tym razem Bartosz Golik, który wybił piłkę na róg.
Druga połowa, to także zacięta walka na boisku i dość dynamiczne tempo gry. Piłkarze z Katowic próbowali wyrównać stan gry. W 57 minucie Adam Duda wyłożył piłkę na linię pola karnego do Tomasza Wróbla, ten jednak uderzył wprost w Dybowskiego, który pewnie chwycił piłkę. Bramka dla gości wisiała jednak w powietrzu. W 72 minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego, było spore zamieszanie w polu karnym, a najprzytomniej zachował się Damian Mielnik, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców i z bliska posłał piłkę do bramki Siarki.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. Zaledwie trzy minuty później Hubert Tomalski znów znalazł się w dobrym miejscu w polu karnym i wrzucił piłkę tuż przed bramkarza Rozwoju. Nikt jednak z gospodarzy nie dopadł pierwszy do futbolówki, która odbiła się od Dawida Domańskiego i wpadła do bramki gości, a Domańskiemu zapisano bramkę samobójczą. Siarkowcy stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje, jednak zabrakło w nich skuteczności.

Obie ekipy zagrały dobre spotkanie. Rozwój Katowice, który jest spadkowiczem z pierwszej ligi, to wymagający przeciwnik, dlatego tym bardziej cieszy wygrana w dobrym stylu i zainkasowane trzy punkty przez tarnobrzeską ekipę.
Za tydzień podopiecznych trenera Gąsiora czeka wyprawa na mecz z  Błękitnymi w Stargardzie.

SIARKA TARNOBRZEG – ROZWÓJ KATOWICE 2:1 (1:0)
1:0 – Hubert Tomalski 9′
1:1 – Damian Mielnik 72′
2:1 – Dawid Domański 75′ (s)
SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 10. Konrad Stępień, 21. Michał Dawidowicz (87, 20. Grzegorz Płatek) – 23. Jakub Głaz (68, 3. Krzysztof Suchecki), 9. Marcin Stefanik, 22. Kamil Lewandowski (46, 8. Marcin Stromecki), 17. Hubert Tomalski, 7. Patryk Szewc (77, 16. Mateusz Czyżycki) – 11. Daniel Koczon.
ROZWÓJ: 12. Bartosz Golik – 6. Damian Mielnik, 4. Dawid Domański, 13. Przemysław Gałecki, 18. Marcin Kowalski – 15. Grzegorz Marszalik (62, 20. Piotr Barwiński), 10. Szymon Kapias, 19. Tomasz Szatan (62, 26. Bartosz Sobotka), 9. Tomasz Wróbel, 11. Mateusz Wrzesień (86, 8. Kacper Tabiś) – 7. Adam Żak (46, 25. Adam Duda).

żółte kartki: Lewandowski, Dawidowicz, Stromecki – Kowalski, Szatan, Barwiński.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!