Fotorelacje

Siarka uratowała remis i cenny punkt

Po bardzo emocjonującym meczu piłkarze drugoligowej tarnobrzeskiej Siarki wywalczyli na swojej murawie remis i cenny punkt z groźną drużyną Rakowa Częstochowy. Wynik 1:1 pogodził obie ekipy, które pokazały charakter i zostawiły na boisku sporo zdrowia.

Obie drużyny bardzo dobrze zaczęły mecz, a sytuacje bramkowe przeplatały się z jednej i drugiej strony. Już w 10 minucie goście mieli wymarzoną sytuację, a gospodarzy przed stratą bramki uratował Dawidowicz, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. Tarnobrzeżanie kilka minut później odpowiedzieli, kiedy po dośrodkowaniu z rogu najwyżej do piłki wyskoczył Walencik, ale świetnym refleksem popisał się tym razem bramkarz Częstochowy, który także wybił piłkę z linii bramkowej. Siarkowcy mnożyli sytuacje po swojej stronie. W 26 minucie Tomalski ograł obrońców i uderzył w krótki róg, jednak znów świetnie interweniował stojący w bramce gości Loska. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych, którzy dwukrotnie przetestowali w bramce Siarki Dybowskiego. Najpierw w pole karne wbiegł Czerkas, ale posłał piłkę ponad poprzeczką, a za chwilę po dośrodkowaniu z rożnego Petraska uderzył głową, ale świetnym wyczuciem znów popisał się golkiper Siarki.

Druga połowa to znów walka od pierwszych minut. Więcej szczęścia już na początku mieli jednak piłkarze z Częstochowy, którzy w 53 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Konrada Zaradnego. Stracona bramka niestety trochę pomieszała szyki podopiecznym trenera Włodzimierza Gąsiora i mocno zaburzyła rytm gry. Siarkowcy grali chaotycznie i bardzo niedokładnie w łatwy sposób tracąc piłkę. Piłkarzom z Tarnobrzega udało się wyrównać dopiero w 85 minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sporym sprytem wykazał się Stromecki, który wykorzystując zamieszanie w polu karnym wpakował piłkę do siatki i ustalił wynik meczu.

Po siedmiu kolejkach piłkarze Siarki zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów (dwa zwycięstwa, trzy remisy, dwie porażki). W następnej kolejce, 10 września, Siarkowców czeka wyprawa do Bytomia, na mecz z tamtejszą Polonią.

Siarka Tarnobrzeg – Raków Częstochowa 1:1 (0:0)
0:1 – 53′ Konrad Zaradny
1:1 – 85’ M. Stromecki