sport

Siarka urywa punkt w Wejherowie

Siarka urywa punkt w Wejherowie

Podziałem punktów musiały się zadowolić dziś obie drużyny. Tarnobrzeska Siarka pojechała do Wejherowa na mecz z tamtejszym Gryfem. Chociaż goście prowadzili do przerwy 2:1, to ostatecznie remis godzi obie drużyny.

Mecz z wysokiego „c” rozpoczęli przyjezdni z Tarnobrzega, którzy od pierwszych minut narzucili swój styl gry i szybkie tempo przeciwnikom. Gospodarze zostali zepchnięci do obrony i nie bardzo radzili sobie z atakami Siarkowców. Na otwarcie wyniku jednak kibice musieli zaczekać do dziewiętnastej minuty, kiedy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Książniakiewicz. Na odpowiedź gospodarzy jednak nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie sześć minut później, także pięknym trafieniem w okienko pochwalił się Mikołaj Gabor i był remis. Trafienia zarówno z jednej, jak i drugiej strony jeszcze bardziej mobilizująco podziałały na obie drużyny. Chociaż częściej przy piłce utrzymywali się podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora. To przyniosło szybko efekt w postaci kolejnej bramki. W trzydziestej trzeciej minucie na listę strzelców dopisał się Mateusz Broź i Siarkowcy po raz drugi w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Gospodarze mogli wyrównać tuż przed przerwą, ale piłka trafiła w słupek.

Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy Gryfu, którzy zdecydowanie ruszyli do ofensywy. Przerwa ewidentnie mobilizująco podziałała na gospodarzy, którzy częściej zapędzali się pod tarnobrzeską bramką. Tym razem to tarnobrzeżanie zostali zepchnięci do defensywy. W sześćdziesiątej piątej minucie wysiłki zawodników Gryfu przyniosły oczekiwane efekty. Tym razem golkipera Siarki pokonał strzałem po ziemi Krzysztof Wicki, który swoim trafieniem uratował dla gospodarzy remis i cenny punkt. Obie ekipy jednak walczyły o trzy punkty do ostatnich minut spotkania. Świetną okazję miał w już doliczonym czasie gry Krzysztof Ropski, który otrzymał idealne podanie w polu karnym i wślizgiem posłał piłkę niestety tuż obok słupka.

Podział punktów z pewnością nie zadowala żadnej z drużyn. Chociaż punkt wywalczony na wyjeździe pewnie bardziej cenią goście z Tarnobrzega.

Po dziesięciu kolejkach Siarka ma na swoim koncie czternaście punktów. Za tydzień, w sobotę 30 września, podopieczni trenera Gąsiora podejmować będą na własnej murawie drużynę Błękitnych Stargard, którzy mają taki sam dorobek punktowy, co ekipa z Tarnobrzega. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:2)

0:1 – 9. Książniakiewicz

1:1 – 25. Gabor

1:2 – 33. Broź

2:2 – 65. Wicki

Gryf Wejherowo:

Leleń – Banaszak (46. Kamiński), Wicon, Regliński, Goerke, Gabor, Trąbka, Nadolski, Wicki, Gierszewski, Okuniewicz.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Kubowicz, Księżniakiewicz, Witasik – Grzesik, Płatek, Czyżycki (56. Ropski), Dawidowicz (62. Witkowski) – Broź (69. Radulj), Mikita, Janeczko (72. Zaradny)

Rezerwowi: Ropski, Radulj, Zaradny, Witkowski.

Sędziowie:

Główny: Karol Rudziński (Nidzica)

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021