Siarka wygrywa na inaugurację

W świetnym stylu nowy sezon na drugoligowych boiskach rozpoczęli piłkarze tarnobrzeskiej Siarki. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora pokonali na wyjeździe Wisłę Puławy 1:0 po golu w 67 minucie Kamila Radulji.

Dwa zwycięstwa w Pucharze Polski, w tym przed tygodniem z pierwszoligowcem i zwycięstwo na inaugurację II ligi. Lepszego startu nowego sezonu trener Gąsior nie mógł sobie wymarzyć. Jako faworyt spotkania zdecydowanie wskazywano na gospodarza, czyli drużynę Wisły Puławy, która w minionym sezonie występowała na zapleczu ekstraklasy i po obecnych rozgrywkach znów chciałaby wrócić do Nice I ligi. Siarkowcy jednak znani są z walecznego charakteru, co udowodnili w meczu z GKS Katowice.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie przyniosła bramek. Siarkowcy już od pierwszych minut ruszyli do ataku. W pole karne gospodarzy wpadali Zaradny, Płatek czy Kubowicz jednak żadnemu nie udało się zakończyć akcji bramką. Końcówka pierwszej połowy należała za to do gospodarzy, którzy ruszyli ostro do ataku, a stojący między słupkami Dybowski miał ręce pełne roboty.

Początek drugiej połowy znów należał do przyjezdnych. W polu karnym zamieszanie zrobił Mateusz Broź, który uderzył piłkę z dużą siłą, ale minimalnie futbolówka minęła słupek bramki gospodarzy. Siarkowców, którzy bardzo dobrze grali w obronie nie zadowalał remis na inaugurację. Niestety kibice mogli podziwiać tylko jedną bramkę, której autorem w 67 minucie był Kamil Radulji, który zaledwie kilka minut po wejściu na boisko strzelił swojego pierwszego gola w barwach tarnobrzeskiej Siarki i dał zwycięstwo swojej drużynie. Po straconej bramce gospodarze ruszyli mocniej do ataku, jednak świetnie dysponowany był dziś w bramce Siarki Karol Dybowski, a obrona gości grała bez zarzutu.

W drugiej kolejce piłkarze Siarki podejmować będą na własnej murawie drużynę Radomiaka Radom. Spotkanie zaplanowano na piątek, 4 sierpnia, początek o godzinie 18.

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
Bramki: 67′ Radulj
Kartki:   90+4. Pożak (PUL) – 23. Czyżycki (SRK), 63. Broź (SRK)

Wisła Puławy: Madejski – Sedlewski, Poznański, Murawski, Litwniuk – Maksymiuk, Głaz (70′ Pożak) – Smektała, Szymankiewicz (70′ Popiołek), Hirsz – Ploj (61′ Szczotka)
Rezerwowi: Penkovets, Pożak, Darmochwał, Sulkowski, Szczotka, Kusal, Popiołek

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Witasik, Stępień, Kubowicz – Grzesik, Czyżycki, Płatek, Dawidowicz – Zaradny (58′ Radulj), Broź (88′ Witkowski), Janeczko (58′ Ropski)
Rezerwowi: Beszczyński, Ropski, Wawrylak, Radulj, Księżniakiewicz, Barteczko, Witkowski

Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa)